Чабаненко Сергій Васильович

Чабаненко Сергій Васильович

15 ЛИПНЯ 2022 РОКУ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

День Української Державності було встановлено 2021 року згідно з указом президента України Володимира Зеленського (від 24 серпня 2021 року), а вперше відзначили у 2022-му.
 
Спочатку датою обрали 28 липня- у день пам'яті київського князя Володимира Великого та День Хрещення Русі-України, але у зв'язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, дата змістилася на 13 днів раніше. Тому тепер 15 липня- свято Української Державності.
 
День Української Державності має свій символ - чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність . Вони спростовують міф про те, що Україна - це молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичі та був знаком князя Володимира Великого, за часів якого хрестилася Київська Русь.
 
З Днем Української Державності, друже,
Нехай майорить гордо прапор над нами.
І нехай країни серця небайдужі,
Єднають теплими та щирими словами.
Бажаю жити в країні вільній,
Де хочеться дихати на повні груди
Бажаю стати Україні сильною,
Де будуть жити усміхнені люди!
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ОВА: ТРИВАЮТЬ СПІВБЕСІДИ З КЕРІВНИКАМИ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ ГРОМАД

Сьогодні, 12 липня 2024 року в департаменті освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації продовжилися співбесіди з керівниками органів управління освітою місцевих рад під головуванням директорки департаменту Ельзи Лещенко.
 
У цей день робочий тиждень завершували співбесіди з представниками Новопразької, Устинівської та Ганнівської громад.
 
З головою Ганнівської громади Людмилою Гараздою та начальником відділу освіти Іриною Кравчиною обговорено проблемні питання щодо участі учнів у предметних олімпіадах і конкурсах МАН.
 
З Устинівської громади були присутні перший заступник голови громади Лілія Горбенко та начальник відділу освіти Ірина Кам'яна. Громаді рекомендовано посилити роботу щодо залучення учнів з числа ВПО до навчання у місцевих школах, активізувати участь учнів у конкурсах МАН та предметних олімпіадах.
 
Новопразьку громаду представляв начальник відділу освіти Олександр Даценко, якому було наголошено на  вирішенні проблеми функціонування дитячого садочка "Сонечко", необхідності створення на території громади інклюзивно-ресурсного центру, завершення роботи зі створення класів безпеки та активізації участі педагогічних працівників у щорічному конкурсі "Вчитель року".
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

ОБГОВОРЕННЯ ПОЛОЖЕНЬ НАКАЗУ МОН ВІД 13.06.2024 № 850

Сьогодні, 11 липня 2024 року, відбулася нарада з обговорення положень наказу МОН від 13.06.2024 № 850 "Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану" під головуванням Ірини Верещук, віцепрем’єр-міністерки та Оксена Лісового, міністра освіти і науки.
 
Останнім часом  наказ №850 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» обговорюється дедалі частіше. 
 
Важливо: наказ ще не затверджено Міністерством Юстиції України, відповідно він не набрав чинності! 
 
Зараз МОН активно працює над його вдосконаленням: проводить зустрічі з освітянами, науковцями,  представниками громадськості, збирає пропозиції від регіонів. 
 
Для чого потрібен наказ
Це один з інструментів комплексної політики «Школа офлайн». МОН прагне, щоб якомога більше дітей повернулося до очного навчання там, де це дозволяє безпекова ситуація. Для дітей, які не можуть навчатися очно, — на ТОТ та за кордоном, — залишається якісна дистанційка.
 
Спільно зі Службою зайнятості України МОН працює над рішеннями для підтримки вчителів: створенням кадрового резерву для деокупованих територій, єдиним порталом вакансій, планує індивідуальний супровід кар'єрними консультантами. Також МОН працює над будівництвом укриттів у школах і забезпеченням шкіл автобусами.
 
Дистанційна освіта була реакцією на виклики повномасштабної війни та пандемії. Зараз МОН формує сталі політики — з урахуванням індивідуальних потреб кожної з категорій учнів, щоб забезпечити для них якісну освіту. 
 
#Кіровоградська_ОВА #Міністерство_освіти_і_науки_України
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ОВА ПРОВОДИТЬ СПІВБЕСІДИ З КЕРІВНИКАМИ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ ГРОМАД

Сьогодні, 11 липня 2024 року в департаменті освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації продовжилися співбесіди з керівниками органів управління освітою місцевих рад під головуванням директорки департаменту Ельзи Лещенко.
 
У цей день розмову вели з представниками Олександрівської, Піщанобрідської та Соколівської громад.
 
З заступником голови Миколою Лисичем  та Олегом Даценком, начальником відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Піщанобрідської громади, обговорено питання щодо необхідності створення інклюзивно-ресурсного центру та закладу позашкільної освіти на території громади, а також вирішення проблеми щодо подальшого функціонування малокомплектної школи. 
 
Валентині Сокол, начальниці відділу освіти Олександрівської громади наголошено на необхідності заповнення вакансій у закладах освіти, створення класів безпеки та  запровадження електронних журналів у всіх школах громади. 
 
Соколівській громаді надано завдання вирішити питання створення закладу позашкільної освіти, запровадити електронні журнали у всіх школах громади та активізувати участь учнів у предметних олімпіадах і конкурсах МАН. Від громади на співбесіді були присутні заступник голови громади Юрій Яровий та начальник відділу освіти Андрій Мазурик.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...