СУХОМЛИНСЬКИЙ - 105

Сухомлинський 105

Сухомлинський 105 (31)

КАЗКА - ДИТИНСТВО ДУМКИ

У рамках обласної дитячої акції "Літо - 2023: наближаємо Перемогу" здобувачі освіти разом з бібліотекарем Якимівської гімназії Смолінської селищної ради взяли участь у челенджі присвяченому 105 - й річниці від дня народження В.Сухомлинського "У кожній казці - мудрість і перлина"
   
Казка - дитинство думки. Вона робить світ дитинства яскравим і казковим.
 
#ЛІТО_2023_НАБЛИЖАЄМО_ПЕРЕМОГУ
#відділ_освіти_Смолінської_ТГ 
#ОсвітнійПростірКіровоградщини

У КОЖНІЙ КАЗЦІ-МУДРОСТІ ПЕРЛИНА

У рамках ЕКОЛОГІЧНОЇ ШКОЛИ - 2023 учні Созонівського ліцею долучилися до челенджу, "У кожній казці - мудрості перлина!", присвяченого 105-й річниці від дня народження В.О. Сухомлинського, створивши відео книжку

ЧЕЛЕНДЖ «У КОЖНІЙ КАЗЦІ – МУДРОСТІ ПЕРЛИНА»

Василь Сухомлинський (1918-1970) – видатний український педагог, засновник гуманістичної, новаторської педагогіки. З 1948 по 1970 рік – директор Павлиської середньої школи. 
 
Водночас він був педагогом із самобутнім, оригінальним обличчям, з власним творчим почерком. Василь Сухомлинський – автор низки педагогічних праць: «Серце віддаю дітям», «Народження громадянина», «Як виховати справжню людину», «Сто порад учителеві», «Батьківська педагогіка» та ін. 
 
Всеосяжна, багатоаспектна науково-педагогічна творча спадщина Василя Олександровича Сухомлинського з роками не втрачає своєї актуальності, а відкривається все новими і новими гранями. З метою увічнення 105-ої річниці пам’яті видатного українського педагога-гуманіста з 10 по 14 липня Кіровоградський ОЦЕНТУМ запрошує взяти участь усіх бажаючих у челенджі «У кожній казці – мудрості перлина». 
#Кз_Кіровоградський_Оцентум 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА 
#ОсвітнійПростірКіровоградщини

КАЗКИ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

"Казка - це зернятко, з якого проростає емоційна оцінка дитини життєвих явищ" (В.Сухомлинський)
✅30 червня діти разом з вихователями Дордюк О.А. та Свириденко Н.М. ознайомились з казками В.Сухомлинського 
https://derevo-kazok.org/kazki-vasilja-suhomlinskogo/.
✅Мета: вчити уважно слухати літературний твір, запам'ятовувати його, робити висновки,
розвивати пам'ять, увагу, вміння відповідати на запитання, виховувати любов до художніх творів, шанобливе ставлення до природи та один до одного.
#Акція_Літо_2023
#Знамянська_спеціальна_школа_КОР
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#ОсвітнійПростірКіровоградщини

ЛЮДИНА НАРОДЖУЄТЬСЯ, ЩОБ ЛИШИТИ ПО СОБІ СЛІД ВІЧНИЙ

До 105-річниці від дня народження Василя Сухомлинського у Гайворонському політехнічному фаховому коледжі (https://www.facebook.com/DVNZ.GPK) відбулися педагогічні читання.
 
Викладач історії Наталія Михайлівна Першегуба підготувала змістовну доповідь про розуміння Сухомлинським проблеми майстерності викладача на занятті, ознайомила  з його науковими працями та творами для дітей, підкресливши неоціненний внесок Василя Олександровича в педагогічну науку. Під час заходу були...
 
 
#Гайворонський_політехнічний_фаховий_коледж
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#ОсвітнійПростірКіровоградщини

КЛАСТЕР «ІДЕЇ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО У ВИМІРІ НУШ»

В травні 2023 року в КЗ «Олександрівський ліцей №1» було проведено методичний кластер «Ідеї В.О.Сухомлинського у вимірі НУШ», присвяченого 105-й річниці від дня народження видатного українського педагога:
• Творчий калейдоскоп «А над світом українська вишивка цвіте» (виготовлення травничка «Козачок», орнаментів із макаронів, сорочки-вишиванки з паперу – класний керівник 2-А класу Чернишенко Л.О., асистент вчителя Лебідь О.А.);
 
• Майстер-клас із приготування вареників «Добрий вареник-міцна Україна» (практичний психолог Галицька Н.В., соціальний педагог Григор’єва Т.А.);
 
• Майстер-клас «Петриківський розпис» (учитель образотворчого мистецтва Самохвал І.В.);
 
• Майстер-клас із вишивки «Скарби бабусиної скрині» (історичний екскурс зі створення українських вишиванок – бібліотекар Воропай Є.М.);
 
• Оформлення локації на стіні за книгою В.О. Сухомлинського «Квітка сонця» (учитель образотворчого мистецтва Самохвал І.В.).
 
#Відділосвіти_ОлександрівськоїТГ
#ОсвітнійПростірКіровоградщини

УРОК «ПОДОРОЖ У ПРИРОДУ»

Пізнання світу не тільки розумом, а й серцем В. Сухомлинський вважав надважливим складником розвитку особистості. Педагог наголошував на активізації зв'язку «природа – мислення». Іншими словами, природа була образом, що здатний впливати естетично. 
Учні занурилися у захоплюючий навколишній світ на уроці з теми «Подорож у природу». Саме такі заходи формують образне мислення, відповідальне ставлення до природи і її цінність у житті людини та закладають основи сучасної екологічної етики. 
 
#Державний_навчальний_заклад_Професійно_технічне_училище_40_Новоукраїнка #Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА #ОсвітнійПростірКіровоградщини

ФОРМУЄМО ЦІННОСТІ ОСОБИСТОСТІ В КОНТЕКСТІ ІДЕЙ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Україна славна іменами своїх синів і дочок. Серед них ім’я Великого майстра педагогічної справи – Василя Сухомлинського.

15 травня 2023 року до 105-річниці з Дня народження видатного вчителя в Олександрійському педагогічному коледжівідбулася презентація творчого проєкту «Формуємо цінності особистості в контексті ідей В.О. Сухомлинського» (автор ідеї проєкту Анатолій Литвин, директор коледжу, модератори проєкту: заступники директора Літта Максімова та Яніна Ципуринда, умотивована студентська спільнота).

Ключова ідея проєкту: цінності – основа життя, шлях до мирного, незалежного майбутнього.
Під час роботи над проєктом отримали лист-звернення від дочки педагога Ольги Василівни Сухомлинської, яка підкреслила вагомість місії наших студентів у формуванні майбутнього України.
 
#Сухомлинський_105
#ОлександрійськийПедКоледж
#Освітній_Простір_Кіровоградщини

ЛІТЕРАТУРНИЙ КЛУБ

 Василь Сухомлинський писав: «Ставлення твоє до матері й батька - перша школа честі, гідності». 
 
Саме вихованню любові до матері було присвячене засідання літературного клубу Великосеверинівського ліцею.
 
Під час зустрічі старшокласники виразно прочитали твір «І сльози гіркі, як полин…». Учителька зарубіжної літератури Г.Ю.Губенко спонукала дітей до роздумів: разом визначили ключові образи, художні засоби нарису. 
 
Цікавою була презентація автора, яку приготувала бібліотекарка Т.О.Капкан. Здивування дітей було щирим, коли вони довідалися, що автором щемливих рядків є їхня вчителька - В.В.Чумаченко. Учні ставили питання авторці, цікавилися творчими планами, із задоволенням взяли автограф у Вікторії Вікторівни. 
 
А ще переконалися, що талановиті й творчі люди живуть поруч.
 
#Великосеверинівської_ТГ
#ОсвітнійПростірКіровоградщини

СТВОРЕННЯ ЛЕПБУКІВ

До відзначення 105-ої річниці від дня народження В.О.Сухомлинського - видатного педагога Кіровоградщини, здобувачі освіти створювали лепбуки за змістом казок "Ледача подушка" та "Співучий соловейко"  з розкриттям загальнолюдських цінностей.
 
#Сухомлинський_105
#Рівнянська_спеціальна_школа_КОР 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА 
#ОсвітнійПростірКіровоградщини
Subscribe to this RSS feed