Чабаненко Сергій Васильович

Чабаненко Сергій Васильович

ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ХАРЧУВАННЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Відбулася нарада керівників закладів освіти, яка приурочена належній організації харчування у закладах освіти області. Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Руслан Крайносвіт наголосив на важливості правильного розуміння та застосування принципів НАССР для забезпечення безпечного харчування.
 
Під час зустрічі Руслан Вікторович нагадав, що законодавство вимагає від персоналу харчоблоків періодично проходити навчання з гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів. Всі залучені до процесів виробництва, зберігання та транспортування харчових продуктів повинні бути письмово поінформовані про свої обов'язки, відповідальність та повноваження.
 
Навчання персоналу проводиться перед початком роботи і надалі — періодично, залежно від результатів оцінювання ризику. Хоча сертифікати про проходження навчання не є обов'язковими, обов'язковим є підтвердження застосування отриманих знань на практиці та протокол навчання з підписами учасників.
 
Також було обговорено важливість тісної співпраці закладів освіти з Держпродспоживслужбою у Кіровоградській області, ця взаємодія є ключовим елементом забезпечення належного рівня безпеки харчових продуктів. Спільні заходи, включаючи консультації, перевірки та аудит систем управління безпечністю харчових продуктів, сприяють підвищенню стандартів харчування в освітніх закладах області, забезпечуючи здоров’я та безпеку дітей.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

ЗМІНИ В ПРОХОДЖЕННІ МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ ДЛЯ ОСВІТЯН У 2024/2025 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Напередодні нового навчального 2024/2025 року працівникам закладів освіти нагадали про необхідність проходження обов'язкових попередніх та періодичних медичних оглядів. За словами Галини Сабадаш, начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Кіровоградській області, щорічний медогляд для всіх працівників освітніх закладів залишається обов’язковим, незважаючи на воєнний стан чи дистанційне навчання. Крім того, медичні огляди повинні бути оплачувані роботодавцем.
 
З 1 жовтня 2024 року набувають чинності нові вимоги щодо проходження медичних оглядів у зв'язку з введенням в дію Закону України "Про систему громадського здоров'я". Зміни стосуються переліку професій, працівники яких повинні бути вакцинованими або не хворіти на визначені інфекційні захворювання. До списку необхідних лікарів-спеціалістів для обов’язкового медогляду додано лікаря-психіатра, а флюорографія або рентгенологічне обстеження органів грудної клітини буде проводитися лише за наявності факторів ризику.
 
Бактеріологічні дослідження стануть обов'язковими лише для працівників, які працюють у сфері виготовлення та реалізації продуктів харчування. 
 
Також з жовтня 2024 року працівники, які ризикують інфікуватися на робочому місці або можуть інфікувати інших, не будуть допускатися до роботи без відповідного захисту, якщо існує специфічна профілактика проти таких інфекцій.
 
З метою забезпечення виконання нових вимог та дотримання санітарно-епідеміологічних норм, освітні заклади Кіровоградської області тісно співпрацюють з Держпродспоживслужбою. Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства активно консультує та надає методичну допомогу працівникам закладів освіти щодо організації медичних оглядів та впровадження заходів профілактики інфекційних захворювань. Ця співпраця спрямована на забезпечення безпеки здоров'я як працівників, так і учнів, що особливо важливо в умовах воєнного стану та ризиків, пов'язаних з інфекційними захворюваннями.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

ОСВІТЯНИ ПРОТИ ТЕРОРИЗМУ: ОБГОВОРЕННЯ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ТА ВИХОВНОЇ РОБОТИ

3 вересня 2024 року відбулася онлайн-нарада керівників закладів освіти, присвячена обговоренню загрози дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, яку створюють ворожі спецслужби рф. Основна увага була зосереджена на тому, що спецслужби намагаються втягнути неповнолітніх та молодь у протиправну діяльність терористичного характеру, включно з розповсюдженням інформації про замінування об'єктів критичної інфраструктури, підпалами автотранспортних засобів ЗСУ та інших об'єктів.
 
Учасники наради вирішили вжити додаткових заходів для запобігання залученню неповнолітніх до підривної діяльності та протидії терористичним загрозам у закладах освіти. Особлива увага буде приділена виховній роботі серед учнів, спрямованій на підвищення обізнаності щодо небезпеки співпраці з ворожими силами та необхідності дотримання законів України.
 
Також було вирішено посилити співпрацю з Службою безпеки України. В освітніх закладах області проведуть інструктажі з відповідальними особами щодо своєчасного реагування на можливі терористичні акти. Крім того, буде розповсюджено пам'ятку "Як поводити себе при виявленні підозрілого предмету, при загрозі та під час терористичного акту", яка містить телефон довіри СБУ.
 
Ці заходи мають на меті не лише забезпечити безпеку учнів та працівників освітніх закладів, а й запобігти будь-яким спробам дестабілізації ситуації в регіоні через виховну роботу та тісну співпрацю з правоохоронними органами.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

ПРОЄКТ "ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФОМЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ В ОСВІТІ"

3 вересня 2024 року відбулася нарада, організована Департаментом освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації, присвячена організованому початку 2024/2025 навчального року.
 
Координаторка проєкту  Надія Кравченко розповіла про  інфомедійну грамотність у освіті. Проєкт "Вивчай і розрізняй" виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.
 
Мета проєкту — посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій шляхом зміцнення навичок критичного сприйняття інформації серед освітян та учнівства, а також формування попиту на якісну інформацію.
 
Більше 2000 шкіл та та майже 5000 вчителів України стали учасниками проєкту, серед них і освітяни Кіровоградщини.
 
З матеріалами проєкту можна ознайомитись на сайті МОН України.
 
До участі у проєкті запрошуються вчителі шкіл Кіровоградщини.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...