Чабаненко Сергій Васильович

Чабаненко Сергій Васильович

ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОБЛАСНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ

31 жовтня 2024 року у департаменті освіти і науки обласної військової адміністрації відбулося засідання колегії. У заході взяли участь Катерина Колтунова, заступниця начальника ОВА, Ельза Лещенко, директорка департаменту, Сергій Бочарніков, начальник відділу ювенальної превенції поліції Кіровоградської області, члени колегії, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

 
Катерина Колтунова обговорила із керівниками закладів ПТО  питання щодо усунення виявлених порушень Гол.Упр.Нац.Соц. сервісної служби,  а також про регіональне замовлення, підвищення якості освіти в закладах ПТО, акцент 100% працевлаштування випускників, а особливо сиріт, створення матеріальної бази закладів.
 
Серед основних тем, що були порушені під час засідання, варто відзначити:
 
– Організація навчально-виробничого процесу: підкреслено важливість покращення навчальних процесів у закладах освіти для підвищення якості підготовки спеціалістів.
 
– Моніторинг працевлаштування випускників: представлено аналіз стану працевлаштування випускників, акцентуючи увагу на необхідності адаптації освітніх програм до вимог сучасного ринку праці.
 
– Модернізація матеріально-технічної бази: презентовано результати оновлення матеріально-технічної бази закладів за 2023 рік та перші дев'ять місяців 2024 року, наголосивши на важливості інвестицій у новітні технології.
 
– Якість дистанційного навчання: обговорено організацію дистанційного навчання з використанням цифрових платформ, що стало особливо актуальним у світлі останніх подій.
 
Учасники засідання колегії зосередилися на вдосконаленні навчальних процесів професійної освіти в області, покращенні працевлаштування випускників та модернізації освітньої інфраструктури, що є запорукою успішного майбутнього для молоді регіону.
 
#Кіровоградська_ОВА 
#ПТО #НМКПТО_у_Кіровоградській_області  
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА  
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

МОН ОГОЛОСИЛО ПРО СТАРТ ПРОЕКТУ З ЮНІСЕФ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ШКІЛ

30 жовтня 2024 року представники департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації взяли участь у нараді Міністерства освіти і науки України, на якій було оголошено про початок реалізації спільного проекту з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ). Цей проект передбачає надання грошової допомоги закладам загальної середньої освіти на 2024/25 навчальний рік.
 
Відповідно до критеріїв визначених комісією МОН в Кіровоградській області  для участі у  проєкті відібрані: Бобринецький ліцей #1, Гайворонський ліцей #2, ліцей "Дивосвіт" Знам'янської міської ради, Маловисківська гімназія #3, Перегонівський ліцей, Ліцей "Перспектива" Світловодської міської ради,  Новомиколаївська філія Глодоського ліцею, які працюють очному та змішаному режимі й забезпечують навчання понад 50 учнів з числа ВПО.
 
Допомога надається  для забезпечення харчування, ремонту їдалень, утеплення закладів, заміни вікон, закупівлі електро та теплогенеруючого обладнання.
 
Ця ініціатива має на меті підтримати школи Кіровоградщини, забезпечуючи їх необхідними ресурсами для покращення умов освітнього процесу.
 
#Міністерство_освіти_і_науки_України
#ЮНІСЕФ
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

СУПЕРВІЗІЯ В ОСВІТІ КІРОВОГРАДЩИНИ

СУПЕРВІЗІЯ В ОСВІТІ КІРОВОГРАДЩИНИ
 
29 жовтня 2024 року відбулася спільна нарада представників Департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації та комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського». Основною темою обговорення стало впровадження професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам у сфері загальної середньої освіти в рамках виконання завдань реформи «Нова Українська Школа».
 
Учасники наради акцентували увагу на перевагах, пов'язаних із впровадженням супервізії — процесу, що передбачає надання професійної підтримки вчителям. Обговорювалися можливості покращення якості навчання, підвищення професійної компетентності педагогів, а також важливість створення безпечного середовища для обміну досвідом та ідеями.
 
В результаті наради було розроблено алгоритм інформаційно-методичного супроводу супервізії на регіональному рівні, що дозволить ефективно реалізувати цю ініціативу та забезпечити підтримку педагогічних працівників. 
 
#КОІППО
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА  
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...

ВІДКРИТТЯ ІІІ СЕСІЇ ХV СКЛИКАННЯ КІРОВОГРАДСЬКОГО ОБЛАСНОГО ПАРЛАМЕНТУ ДІТЕЙ

29 жовтня 2024 року в сесійній залі Кіровоградської обласної ради відбулося пленарне засідання, присвячене відкриттю ІІІ сесії ХV скликання Кіровоградського обласного парламенту дітей. 
 
У заході взяли участь представники обласної влади, зокрема  заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк,  директорка департаменту освіти і науки ОВА Ельза Лещенко та директорка обласного центру дитячої та юнацької творчості Ганна Суркова.
 
Катерина Колтунова підкреслила важливість співпраці з молодим поколінням: 
«Багаторічний досвід співпраці з Кіровоградським обласним парламентом дітей переконує, що довіра між органами державної влади та молоддю є основою згуртованості та соціальної єдності громад та країни в цілому. Наша спільна активна діяльність є свідченням небайдужості до потреб і проблем не тільки школи, громади, але й суспільства загалом. Спільна робота єдиної команди органів державної влади з одного боку та ініціативного, мотивованого вашого колективу з іншого підвищує ефективність реалізації молодіжної політики в області, а також дає можливість практично втілити патріотичні та громадянські цінності в цілком конкретних справах».
 
На порядку денному сесії були важливі питання, серед яких аналіз роботи парламенту дітей у міжсесійний період, підведення підсумків обласного конкурсу “Активна генерація” та обговорення результатів Регіональної інтернет-конференції “Антибулінг. Рецепти ефективних рішень”.
 
Протягом засідання також відбулися звіти про діяльність осередків дитячого самоврядування, презентація рейтингу їх роботи, а також вручення дипломів кращим парламентам дітей. Учасники мали можливість ознайомитися з проектами конкурсу “Активна генерація” та отримати сертифікати за участь у конференції.
 
Ця сесія стала важливим кроком у розвитку дитячого самоврядування в області, сприяючи активній участі молоді в суспільних процесах.
 
#Кіровоградська_ОВА 
#Кіровоградська_обласна_рада #Кіровоградський_ОЦДЮТ
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА  
#Освітній_Простір_Кіровоградщини
Read more...