Чабаненко Сергій Васильович

Чабаненко Сергій Васильович

ПЛАНУВАННЯ РОБОЧОЇ ЗУСТРІЧІ З СОЦІАЛЬНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ В УМОВАХ ГУМАНІТАРНОЇ КРИЗИ

Сьогодні, 08 травня 2024 року, відбулась зустріч Ельзи Лещенко, директорки департаменту освіти і науки ОВА, з представниками Благодійного фонду "Слов'янське серце" для планування проведення робочої зустрічі з соціальними працівниками закладів освіти щодо надання соціальних послуг в умовах гуманітарної кризи.
 
Під час зустрічі обговорили роботу трьох робочих панелей з виступами на такі теми:
1. Стан надання соціальних послуг у сфері захисту дітей: проблеми та виклики. Соціальні послуги, актуальні під час гуманітарної кризи. Налагодження взаємодії з суб’єктами надання соціальних послуг;
2. Обговорення результатів роботи соціальних працівників у громадах: поширення успішного досвіду, реалізація кеш-компоненту;
3. Інші питання соціальної проблематики учнів.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА   
#Освітній_Простір_Кіровоградщини | Підписатися (https://t.me/osvita_prostir_kir)
Read more...

СЬОГОДНІ В УКРАЇНІ І СВІТІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ І ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ.



Цього дня вшановують не лише пам’ять бійців, які загинули під час Другої світової війни, а також безневинних її жертв: дітей, цивільних, остарбайтерів. Лише в Україні під час війни 1939-1945 років загинуло понад 8 млн людей.
 
Символом пам’яті про Другу світову війни та її жертв в Україні та Європі є мак пам’яті.
 
Святкування Дня пам’яті 8 травня разом із західними країнами замість «радянського» Дня перемоги 9 травня є переосмисленням подій Другої світової на підставі об’єктивних історичних фактів, а не радянської пропаганди.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА   
#Освітній_Простір_Кіровоградщини | Підписатися (https://t.me/osvita_prostir_kir)
Read more...

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ (1939-1945 РОКИ)

Друга світова війна, яка тривала від 1939 до 1945 року, вважається найкривавішою в історії людства. На території України в ті часи велося чимало жорстоких битв. А тому важливо пам'ятати про ті величезні жертви, які принесла перемога над нацизмом.
 
2023 року президентом України Володимиром Зеленським було підписано закон про встановлення 8 травня Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.
 
Згідно з ним, ця важлива пам'ятна подія щороку вшановуватиметься 8 травня. Тоді за закон проголосували 317 народних депутатів. Особливим символом цього дня стала червона квітка – мак.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА   
#Освітній_Простір_Кіровоградщини | Підписатися (https://t.me/osvita_prostir_kir)
Read more...

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ОБЛАСНИХ ПІДПОРЯДКОВАНИХ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ: СТРАТЕГІЧНЕ ОБГОВОРЕННЯ КЛЮЧОВИХ АСПЕКТІВ БЕЗПЕКИ, ЯКОСТІ ОСВІТИ ТА АДМІНІСТРАТИВНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ

Нарада директорів закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування, під головуванням Ельзи Лещенко, директорки департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної військової адміністрації, відбулась сьогодні, 07 травня 2024 року, в Громадському офісі.
 
Учасники наради обговорили ряд важливих питань, зокрема:
 
– Забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання та праці в закладах освіти.
– Створення умов для впровадження реформи шкільного харчування.
– Підвищення безпеки в освітньому середовищі під час воєнного стану.
– Замовлення документів про освіту та інші аспекти адміністративної роботи закладів освіти.
– Підсумки опалювального сезону та підготовка до осінньо-зимового періоду.
– Особливості проведення атестаційної кампанії у 2023/2024 навчальному році.
– Зміни в Законі України про мобілізацію та інші правові аспекти.
– Дотримання норм статті 30 Закону України "Про освіту" щодо прозорості та інформаційної відкритості діяльності закладу освіти.
– Виконання бюджетів та використання субвенцій на забезпечення якісної освіти.
– Ефективне використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення та інші аспекти господарської діяльності закладів освіти.
– Закінчення навчального року та профілактика самовільних залишень учнями.
 
Нарада стала важливим форумом для обговорення та вирішення актуальних питань щодо завершення навчального 2023/24 року, підготовки до літнього відпочинку, підвищення безпекової складової під час воєнного стану, підсумків атестації педпрацівників, виконання бюджетів та використання субвенцій та інше, що стосується освітнього процесу у закладах обласного підпорядкування.
 
#Департамент_освіти_і_науки_Кіровоградської_ОВА   
#Освітній_Простір_Кіровоградщини | Підписатися (https://t.me/osvita_prostir_kir)
Read more...