НОВИНИ

Новини літнього відпочинку - діяльність «Літньої школи правових лідерів 2019»

Другий рік поспіль на базі НВК ЗОШ № 34-економіко-правовий ліцей «Сучасник» ДЮЦ  діє профільний загін  «Літня школа правових лідерів» у рамках пришкільного табору відпочинку «Дзвіночок». Зазначений  профільний загін орієнтований на учнів 8-х та 10-х класів.  Головний завданням  є популяризація правових знань і юридичних професій серед учнів. Загін відвідують учні НВК № 34 та учні інших закладів освіти міста.

При плануванні програми загону враховуються інтереси і бажання учнів як 8-х, так і 10-х класів. Старші класи у НВК є профільні – правові та економічні. Загін залюбки відвідують учні обох класів.

Цього року діяльність профільного загону розпочалася із екскурсії до науково-експертного центру Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області. Спеціалісти розповіли дітям про діяльність центру. Про особливості своєї роботи розповіли експерти балісти, тросологи, біологи та хіміки. Експерти зауважили, що в сучасних умовах не одна кримінальна справа не може бути розкрита якісно і вчасно без досліджень експертів криміналістів.

Велике враження на учасників профільного загону справила зустріч із практикуючим  адвокатом Грициною В.І. Адвокат відповіла на чисельні питання дітей, розповіла про позитивні та негативні сторони роботи адвоката та про справи із її адвокатської практики, які їй найбільш запам’яталися.   

Не одне рішення суду, яке має майновий та немайновий характер не може бути виконано без участі державних виконавців. Про особливості діяльності державної виконавчої служби України, під час відвідування Фортечного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області  розповіла учням державний виконавець зазначеного відділу Житня В.А., зокрема про накладення і зняття арешту з майна, виконання рішень суду майнового та немайнового характеру, порядок стягнення аліментів, діяльність державних та приватних виконавців, конкурсний відбір на посади державних виконавців.

Особливо цікавить дітей діяльність кінологічної служби. Під час планування роботи профільного загону було заплановано відвідування кінологічного центру Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області. Кінологи та їх чотирилапі напарники продемонстрували дітям свої уміння. Кінолог і собака  - це одне ціле. Робота кінолога не обмежується робочим часом і продовжується майже цілодобово. Практично всі кінологи і собаки неодноразово побували у зоні АТО. Після показової програми діти мали можливість зробити фото із чотирилапими  детективами, погладити їх та дізнатися більше від кінологів про їх  підопічних. На рахунку кінологів та собак зазначеного кінологічного центру  не один десяток розкритих кримінальних справ.

Учасники профільного правового табору із задоволенням відвідують «День відкритих дверей» у Кропивницькому Апеляційному суді. Цього року не тільки ознайомилися із особливостями діяльності суду апеляційної інстанції, поспілкуватися із суддею спікером із цивільних справ Дьоміч Л.В., а й переглянути і обговорили мультфільми  на правову тематику. Діти виявили гарне знання права, а учні, які закінчили профільний  правовий 10-й клас, добре оперували юридичними термінами і викликали захоплення у судді спікера.

Цього року учасники профільного загону також мали можливість відвідати судові засідання. У Кропивницькому Апеляційному суді 05 червня 2019 року діти були присутні на апеляційному розгляді справи з ДТП та мали можливість  спостерігати судове засідання у режимі відеоконференції. 12 червня 2019 року учасники профільного загону відвідали судове засідання, на якому розглядалася справа про крадіжку мобільного телефону неповнолітнім у Кіровському районному суді м. Кропивницького. У Ленінському районному суді м. Кропивницького  18 червня 2019 року для учасників профільного правового загону влаштували захід «День відкритих дверей». Також діти відвідали відкрите судове засідання  у кримінальній справі.

Під час відвідування судових засідань юні правознавці мали можливість спостерігати за діяльністю суддів, адвокатів, прокурорів, секретарів судових засідань.

Протягом всього життя основні події в житті людини: народження, укладення шлюбу, зміну імені та прізвища, розірвання шлюбу і смерть, фіксуються органами державної реєстрації цивільного стану. Цікаво, пізнавально і доступно про повноваження органів ДРАЦС дітям розповіла начальник Фортечного відділу ДРАЦС Головного  територіального управління  юстиції у Кіровоградській області Перевєрзєва С.І.

Про особливості та порядок надання нотаріальних послуг учасників профільного табору ознайомила приватний нотаріус Балик Т.М. Нотаріус – це одна із найдавніших юридичних професій. Представники цієї професії мають володіти такими якостями як уважність, відповідальність, терпимість. Також нотаріуси мають дотримуватися конфіденційністі та зберігати у таємниці інформацію, яка стала їм відома при виконанні їх  обов’язків. Професія нотаріуса вимагає від претендентів гарних знань законодавства України, а особливо Цивільного права.

Про особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх учнів ознайомила майор поліції відділу ювенальної превенції Кропивницького міського відділу поліції Марченко Я.В. Діти одержали відповіді на питання стосовно кібер правопорушень.

На прохання дітей, при плануванні заходів профільного загону було заплановано відвідування військових частин, які розміщуються у місті Кропивницькому. Так 10 червня 2019 року діти відвідали шикування та музей 3 полку спеціального призначення, а 19 червня з екскурсією відвідали військову частину Національної Гвардії України. Незабутні і захоплюючі враження, перш за все гордість за українську армію, за свою Батьківщину, діти винесли із зазначених заходів.

Після закінчення заходів профільного правового загону у дітей є уявлення про кожну юридичну спеціальність. Всі юридичні спеціальності вимагають вищої юридичної освіти. Під час спілкування представники юридичних професій розповідали дітям про свій шлях у професії, якими якостями має володіти той чи інший  фахівець. Такі заходи є гарною профорієнтацією.  Не дивлячись, що «мода» на юридичні спеціальності пройшла, потреба у гарних спеціалістах з юриспруденції завжди буде нагальна.

Своїми враження про проведені заходи та набуті знання учасники «Літньої школи правових лідерів 2019» Карпухіна Катерина та Кривонос Дар’яна  ділилися у програму «Ранкова кава» 20 червня 2019 року.

Програма профільного табору не вичерпна, сподіваємося, що і надалі учнів НВК та інших закладів освіти буде приваблювати така форма профорієнтації та корисного літнього відпочинку. Дуже приємно, що всі керівники правоохоронних органів відгукнулися на пропозиції адміністрації закладу у співпраці і приділяють увагу дітям. Сподіваємося, що у подальшому діяльність профільного правового загону буде продовжуватися і вдосконалюватися.