Процес децентралізації в системі освіти

22 грудня 2020 року відбулася онлайн-нарада щодо передачі закладів (об’єктів) освіти та культури із спільної власності територіальних громад району у комунальну власність територіальних громад

У нараді взяли участь представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування, представники обласних державних адміністрацій.

Станом на 21 грудня 2020 року в Кіровоградській області із власності 21 району у власність територіальних 49 громад підлягають передачі 315 закладів освіти.

З них:

• 200 закладів загальної середньої освіти
  • 95 закладів дошкільної освіти
  • 20 закладів позашкільної освіти.

Стосовно передачі 231 закладу освіти (73 %) прийняті рішення районних рад про надання згоди на передачу закладів освіти, а щодо 84 закладів освіти (27 %) рішення будуть прийматися районними радами-правонаступниками у найближчий час.