На харчування учнів з місцевих бюджетів в середньому виділяють 13,81 грн

У закладах загальної середньої освіти області харчуванням охоплено 62,6 тисяч дітей. Із них безкоштовно харчуються 39,7 тис. учнів ( 41,4%). Це зокрема, 29,6 тис. учнів 1-4 класів (84,0 % від загальної кількості учнів даної категорії), 1783 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування (100%), 3735 дітей з малозабезпечених сімей (100%). За кошти батьків (за бажанням) організовано харчування 23,5 тис. учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, що становить 67,9 % від даної категорії учнів батьків

Рівень дотримання норм харчування, згідно з урядовою постановою від 22 листопада 2004 року № 1591, становить 83,1 % – у закладах загальної середньої освіти, 85,4 % – у закладах дошкільної освіти (у зв’язку з недостатністю коштів у місцевих бюджетах на зазначені цілі).

Середня вартість харчування дошкільнят становить 27,54 грн. у міській місцевості та 25,10 грн. у сільській місцевості, з них батьківська плата 16,07 грн. та 10,35 грн. відповідно. Середня вартість одноразового харчування учнів шкіл за кошти місцевих бюджетів становить 13,81 грн., за батьківські кошти учнів 5-11 класів – 11,70 грн. Вартість харчування в інтернатних закладах обласного підпорядкування становить 84,79 грн.

Раціон харчування учнів формується відповідно до двотижневого примірного меню, погодженого місцевим органом управління Держпродспоживслужби. В структурі меню пропонується асортимент страв, враховується сезонність та час прийняття їжі, меню збалансоване по калорійності. Кожного дня готуються салати, страви із овочів, молока, молочних продуктів, яєць, м’яса, риби, подаються фрукти, соки тощо.

Нагадаємо, сьогодні під керівництвом Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука відбулася селекторна нарада щодо безпечності харчування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Участь у селекторі взяла т.в.о. голови облдержадміністрації Світлана Лобанова, начальник головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, полковник поліції Роман Козьяков, директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олег Рибальченко, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук.