31,5 мільйона гривень вкладено у створення навчально-практичних центрів на базі закладів профтехосвіти області

Питання забезпечення промисловості регіону інженерними та робітничими кадрами та якості їх підготовки розглянули на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Засідання відбулося за участі тимчасово виконуючої обов’язки голови ОДА Світлани Лобанової під керівництвом голови Федерації профспілок області Максима Баланенка.

Інженерні та робітничі кадри для підприємств області готують заклади вищої та професійно-технічної освіти. Про підготовку робітників закладами профтехосвіти, які перебувають у підпорядкування управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА, поінформував начальник зазначеного управління Володимир Таборанський.

Посадовець відзначив позитивні зрушення у підготовці кадрів, які відбулися протягом 2017-2018 років. Так, протягом двох років 31,5 мільйона гривень було вкладено у створення навчально-практичних центрів на базі закладів профтеохосвіти та в укомплектування їх новою технікою і обладнанням. Відкриття таких осередків значно вплинуло на якість підготовки робітничих кадрів. Сьогодні в області вже працює 4 таких центри: на базі Центральноукраїнського професійного будівельного ліцею – центр санітарно-технічних систем, на базі Маловисківського ПТУ №16 – центр зварювальних робіт, на базі Бобринецького ПТУ №32 – сільськогосподарський центр та на базі ПТУ №38 – центр електромеханічних робіт. Цього року в області планують створити ще два навчально-практичних центри з підготовки токарів-верстатників, фрезерувальників та слюсарів.

За інформацією Володимира Таборанського, у минулому році 6,2 мільйона гривень з обласного бюджету вкладено у часткове оновлення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти та 11,5 мільйона гривень – у відновлення соціально-побутової бази ПТУ.

Позитивні результати у якості підготовки кадрів спричинила також зміна організаційних і методичних підходів, зокрема, впровадження елементів дуальної форми навчання. У 2018 році в області елементи дуальної освіти було впроваджено в 7 закладах, а цього року за такою системою працюватиме вже 14 закладів і буде охоплено понад 330 учнів. За два роки уже є позитивний результат співпраці закладів з роботодавцями, які працевлаштовують випускників дуальної форми.

Проводиться робота і щодо введення в ПТУ області нових професій, відповідно до потреб роботодавців. Зокрема, було відкрито набір на професії швачки, майстра ресторанного обслуговування, агента з туризму, офіціанта, токаря, слюсаря-ремонтника.

У найближчих планах, за словами начальника управління, – створення в області на базі закладів профтехосвіти центрів професійної досконалості за різними напрямами.

Про підготовку інженерних кадрів вищими навчальними закладами області поінформували проректор Центральноукраїнського національного технічного університету Олександр Левченко та директор Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ Микола Сторожук.

Серед проблем забезпечення промисловості регіону кадрами учасники засідання виокремили питання демографічної ситуації та трудової міграції населення області за кордон.