• Автор: Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації
  • Друк, E-mail

Побори в школах змусили громадськість оголосити їм справжню війну. На допомогу батькам учнів прийшла благодійна організація «Відкрите серце», реалізовуючи проект посольства США в Україні.

7 жовтня 2014 року відбулася знакова зустріч директора департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації Ельзи Лещенко  та координатор цього проекту на Кіровоградщині Вікторія Лінцова.

Ініціатива з’явилася на волонтерських засадах. Для системних змін  в системі збору благодійних внесків від батьків під час зустрічі було укладено меморандум про співпрацю між волонтерами та органом управління освітою області.

Проект розрахований на дев’ять місяців, тобто діятиме протягом навчального року.

Наразі волонтери громадської організації працюють над першим етапом його втілення - проводиться моніторинг, тобто он-лайн опитування, реєструються телефонні звернення.  Взагалі в проекті існує три етапи. На другому – передбачене навчання батьків-активістів, до якого залучатимуться й експерти, в тому числі і з інших регіонів, де вже є моделі роботи через благодійні фонди. Також планується зняти соціальний рекламний ролик, де розповідатимуть батькам про їхні права щодо благодійності у школах і як їх захищати.

Аналітичний звіт буде наданий департаменту освіти області для реагування.

У рамках проекту також відбудеться навчальний захід для вчителів, що пройде на початку весни.