• Автор: Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації
  • Друк, E-mail

Питання благодійних внесків бентежить не тільки Вас, батьки, але й представників влади та громадськості.

На даний час департамент освіти і науки облдержадміністрації разом з представниками громадських організацій проводить дослідження з даного питання.

Держава, як і 20 років тому, гарантує дітям безкоштовне навчання, проте до департаменту надходять непоодинокі звернення від громадян з проханням пояснити, чи є «благодійні внески» обов’язковими?

Департамент освіти і науки облдержадміністрації вкотре наголошує, що ні директор школи (або завідувач дитсадочком), ні вчитель, ні вихователь не має права змушувати Вас здавати кошти на будь-які потреби. Так само, як і члени батьківського комітету!

Діяльність батьківських комітетів має бути направлена на зміцнення зв’язку між дітьми, батьками, навчальним закладом та громадськістю. Батьківський комітет має право виносити на розгляд адміністрації школи та батьків організаційно-господарські питання. Проте відповідне рішення приймається усіма батьками (а не лише окремими батьками – членами батьківського комітету!), шляхом загального голосування, що повинно бути засвідчено протоколом засідання.

Комітети обов’язково повинні звітувати про свою роботу, у тому числі про використання залучених коштів або матеріальних цінностей.

Нажаль, сьогодні Держава не в змозі повністю забезпечити потреби навчальних закладів у ремонтах або оновленні матеріально-технічної бази. Ваша допомога потрібна, але вона має бути добровільна.

Окремого зауваження потребують традиційні подарунки керівникам закладів, вчителям і вихователям на Перший і Останні дзвоники, випускний та інші освітні свята. Звичайно, жоден нормативно-правовий документ не забороняє подарувати вчителю букет квітів батьками, вдячними за виховання своїх дітей. Проте у жодному разі такий вчинок не може бути зумовлений примусом з боку батьківського комітету чи ще гірше: самих вчителів.

На останнє пам’ятайте: ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством (ст. 19 Конституції України). Якщо Ви маєте бажання і можливість допомогти навчальному закладу, робіть це, але відповідно до вимог закону. Якщо не маєте бажання або можливості – ні директор, ні класний керівник, ні голова батьківського комітету не може примусити Вас робити фінансовий внесок.

Ми завжди готові до співпраці з батьками, з представниками ЗМІ, з громадськими організаціями та об’єднаннями. Зараз Ви маєте можливість звертатися до Нас через соціальну мережу «Фейсбук». Наша сторінка.