• Автор: Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації
  • Hits: 3300
  • Друк, E-mail

Проект Плану роботи управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації на 2016 рік

Розміщено нову редакцію проекту Закону України «Про освіту»

Міністерство освіти і науки пропонує на громадське обговорення оновлену редакцію проекту Закону України «Про освіту» (рубрика «Громадське обговорення»).

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту надсилати на адресу Міністерства освіти і науки України: поштову - пр. Перемоги, 10; м. Київ, 01135; електронну - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

МОН запрошує до громадського обговорення проекту Закону України «Про професійну освіту»

Міністерство освіти і науки України повідомляє про оприлюднення на офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») проекту Закону України «Про професійну освіту».

Проект Закону України «Про професійну освіту» розроблений на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 213-р, прикінцевих положень Закону України від 1 липня 2014 р. № 156-VI «Про вищу освіту», а також з урахуванням положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 р. № 333-р.

Метою запропонованого законопроекту є удосконалення діючих механізмів реалізації державної політики та правових відносин у сфері управління професійно-технічною освітою.

Зазначений проект закону та аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному веб-сайті МОН: www.mon.gov.ua.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту надсилати на адресу Міністерства освіти і науки України:

поштову - пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135; електронну - ukrpto.i.ua

а також на адресу Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва:

поштову - вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011; електронну - inform@dkrр.gov.ua

Зауваження і пропозиції приймаються до 20 серпня 2015 року.

МОН пропонує на громадське обговорення проект навчальної програми

На офіційному веб-сайті МОН України для громадського обговорення розміщено проект навчальної програми з вивчення історії та культури, державного устрою України, основ законодавства з питань праці, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення для біженців для осіб, які потребують додаткового захисту, у тому числі й для дорослих, відповідно до Плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.06.2013 №794 (пункт 7).

Обговорення нової концепції реформування освіти

14 листопада 2014 року о 10.00 год. департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з обласною організацією товариства “Знання” на базі Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки Товариства з обмеженою відповідальністю вищого навчального закладу “Університет сучасних знань” (м.Кіровоград, вул. Полтавська, 40) проводитиметься круглий стіл з обговорення проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років.

 

До участі в обговоренні проекту Концепції запрошено біля 60 працівників дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, методистів, представників профспілки працівників освіти та представників батьківської громадськості. У ході заходу планується обговорити конкретні пропозиції щодо змін і доповнень до проекту Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років. Довідки з питань проведення круглого столу за тел. 24-94-07, 24-62-78.

Запрошуємо до громадського обговорення Концепції розвитку освіти України на період 2015 - 2025 років

Концепція розвитку освіти України на період 2015 - 2025 років

Запрошуємо до громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про дошкільний навчальний заклад»

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про дошкільний навчальний заклад»(рубрика «Громадське обговорення»).
Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено Міністерством освіти і науки України на виконання Закону України «Про внесення змін  до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання» від 5 червня 2014 року № 1324-VІІ, що набирає чинності з 1 січня 2015 року, з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та забезпечення конституційних прав дітей з особливими  освітніми потребами на доступність здобуття якісної дошкільної освіти.
Зауваження та пропозиції до проекту акта просимо надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Запрошуємо до громадського обговорення проекту Правил проведення всеукраїнських учнівських олімпіад з мов та літератур національних меншин України

Міністерство освіти і науки України розміщує на офіційному веб-сайті для громадського обговорення проект Правил  проведення всеукраїнських учнівських олімпіад з мов та літератур  національних меншин (рубрика «Громадське обговорення»).
Зазначимо, що робочу групу  з розроблення Правил проведення всеукраїнських учнівських олімпіад з мов та літератур національних меншин було створено на виконання  рішення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 15 січня 2014 року № 20 «Про рекомендації Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти за результатами роботи круглого столу «Освіта представників національних меншин України: проблеми та шляхи їх вирішення».
Мета олімпіад – духовний, творчий, інтелектуальний розвиток молоді, виховання її в дусі патріотизму та демократичних цінностей, залучення до збереження та пізнання культурної спадщини національних меншин України; популяризація серед учнів знання мов та літератур національних меншин України, підвищення його рівня; формування національної самосвідомості молодого покоління, толерантності та уміння жити у багатонаціональному та полікультурному суспільстві, усвідомлення спільних та відмінних рис в історії та культурі етносів, які живуть в Україні.
Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 25 серпня 2014 року на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Проект наказу «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук»

Міністерство освіти і науки України розміщує на офіційному веб-сайті для громадського обговорення проект наказу «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук».
Зокрема, з урахуванням звернень наукової громадськості, проектом наказу МОН передбачається зменшення кількості публікацій за темою докторської дисертації до 15; зменшення кількості публікацій за темою кандидатської дисертації до трьох; долучення до іноземних публікацій за темою докторської дисертації статей, опублікованих в матеріалах до наукових конференцій, конгресів, симпозіумів, семінарів, проведених в інших державах; зменшення кількості публікацій за темою кандидатської дисертації, яка подається на захист у вигляді опублікованої монографії, до трьох.
Зауваження та пропозиції просимо надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проект наказу «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук»

Проект Концепції Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань

Міністерство освіти і науки України повідомляє про оприлюднення на офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») проекту Концепції Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань.
Проект Концепції розроблено робочою групою у складі педагогічних працівників, науковців, представників громадськості, органів управління освітою згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.2014
№ 329.
Проект Концепції є попереднім етапом підготовки відповідного наказу Міністерства, яким будуть визначені нові підходи до урегулювання державної атестації вищевказаних навчальних закладів. Передбачається, що Порядок та критерії використовуватимуться до прийняття нової редакції базового Закону України «Про освіту», проект якого зараз розробляється.
На думку членів робочої групи, представлений проект потребує подальшого суттєвого доопрацювання, деталізації та розроблення уніфікованих методик оцінки по окремих критеріях.
Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту просимо надсилати до 10 вересня 2014 р. на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Міністерство освіти і науки та громадські організації запрошують до громадського обговорення Аналітичної записки «Навчальне книговидання в Україні: пропозиції змін»

У контексті розроблення нових процедур конкурсного відбору та друку шкільних підручників експерти БФ «Інститут розвитку освіти», Інформаційно-аналітичної агенції «Наш час» та Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів розробили Аналітичну записку «Навчальне книговидання в Україні: пропозиції змін».
У документі дається аналіз попередньої практики підручникотворення, наводяться європейські моделі забезпечення підручниками, а також та міститься концепція змін на коротку та довгу персперспективу: забезпечення більшої прозорості, змагальності, рівності прав учасників процесу, активізація ролі «низових» ланок (вчителів, батьків), громадськості.
Зауваження та пропозиції до 15 липня 2014 року можна надсилати до Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), порталу «Освітня політика» (http://education-ua.org/ua/), Міжнародного Фонду «Відродження» (http://www.irf.ua/). 

Запрошуємо до обговорення проекту нової Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах

Чотирнадцять років загальноосвітні навчальні заклади працювали за Інструкцією з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 26.06.2000 № 240.
У зв’язку з набранням чинності нових нормативних актів, що регламентують ведення діловодства, до Міністерства почали надходити звернення керівників, заступників керівників загальноосвітніх навчальних закладів за роз’ясненнями щодо порядку ведення діловодства у школах, створення та використання електронних документів, зокрема електронного класного журналу, а також порядку зберігання документів, передачі їх архівним установам тощо.
З метою встановлення єдиних вимог до ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах, строків зберігання документів, проведення експертизи цінності документів, особливо у закладах з малою чисельністю учнів та працівників, Міністерством було розроблено та погоджено Укрдержархівом проект нової Інструкції (рубрика «Громадське обговорення»).
Проект нової Інструкції містить 7 розділів, серед яких 3 нові, зокрема: розділ 5. «Складення номенклатури справ», розділ 6. «Формування справ, зберігання документів», розділ 7. «Експертиза цінності документів. Порядок підготовки справ до передачі для архівного зберігання» і 21 додаток.
Просимо до 25 липня 2014 року висловитись щодо запропонованих змін і доповнень.
Пропозиції надсилати на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Запрошуємо до громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 22.04.14 № 500 «Про проведення експертизи та громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів» http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2250-, робочими групами, у складі, затвердженому цим наказом було внесено пропозиції по зміні та доповненні до навчальних програм: 
- з інформатики для 5-9 класів (посилання на файл «Інформатика») до програми www.mon.gov.ua/images/files/doshkilna-cerednya/serednya/navch-program/2012/nac-mensh/31.doc
- з української літератури для 5-9 класів (посилання на файл «Література») до програми www.mon.gov.ua/images/files/doshkilna-cerednya/serednya/navch-program/2012/nac-mensh/29.doc
- з історії України для 10-11 класів (посилання на файл «Історія») до програми http://old.mon.gov.ua/images/education/average/prog12/ist_ukr_st.doc
які виносяться на громадське обговорення.
Пропонуємо для обговорення пропозиції щодо програм, схвалених Колегією Міністерства зі змінами.
Просимо надсилати свої пропозиції до 10 липня 2014 року до обговорення змін навчальних програм на адреси:
по інформатиці – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
з української літератури – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
з історії України – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Запрошуємо до громадського обговорення проекту Концепції профільного навчання в старшій школі

Пропонуємо для громадського обговорення новий проект Концепції профільного навчання в старшій школі. Пропозиції просимо надсилати на електронні адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. абоЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..Проект Концепції розміщений у рубриці "Громадське обговрення".

Запрошуємо до громадського обговорення проекту навчальної програми з фізичної культури для спеціальних медичних груп у ПТНЗ

На виконання Положення про Всеукраїнську координаційно-методичну раду з питань розвитку фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 29.12.2011 № 1563, розроблено проект навчальної програми «Фізична культура для спеціальних медичних груп у професійно-технічних навчальних закладах». 
Запрошуємо до обговорення навчальної програми, який розміщено у рубриці «Громадське обговорення».
Зауваження та пропозиції просимо надсилати на електронну адресу: кЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.