Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації

Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації

Вітаємо учасників Всеукраїнської благодійної акції “ Назустріч мрії ІV”!

 18 .07.2016. До управління освіти,  науки, молоді та спорту  облдержадміністрації надійшов лист Президента Міжнародного Благодійного фонду “Сильні духом” Рівіля Кофмана, у якому повідомляється про завершення Всеукраїнської благодійної акції “ Назустріч мрії ІV”, до якої з вересня 2015 року до квітня 2016 року приєдналося 1312 шкіл та дошкільних навчальних закладів із 25 областей  України та зібрано 753 522,06 гривень.

    В акції брали активну участь і 47 навчальних закладів Кіровоградської області, якими було зібрано суму 22 137. 01 грн.  Благодійні кошти   були направлені на проведення дитячих програм, підтримку батьків хворих дітей, які долають рак, та ремонт дитячого центру “Казковий світ”.

   Разом  із організаторами акції управління  науки, молоді та спорту  облдержадміністрації дякує  за зроблені кроки назустріч здійсненню мрії сотень дітей, добрі серця  благодійників з навчальних закладів Бобринецького. Гайворонського, Добровеличківського, Долинського, Кіровоградського, Компаніівського, Новгородківського, Новоархангельського, Новоукраїнського, Петрівського, Світловодського, Устинівського районів, Кіровограда та Олександрії.

Прес- центр управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації

Read more...

Вагомий успіх школяра з Богданівки

Педагоги та вихованці Богданівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 імені І.Г. Ткаченка  Знам'янського району завжди пишаються своїми колишніми учнями Серед цьогорічних випускників відзначився своїми успіхами в навчанні, зокрема Анатолій Шестаков, який у складі 6270  цьогорічних випускників навчальних закладів області брав участь  узовнішньому незалежному оцінюіванні знань  з української мови і доягнув максимального результату, який дорівнює 200 набраних балів.

   Успіх сільського школяра не випадковий, бо й саме поняття рідної мови він повязує із поняттям рідної землі, батьківського дому,материнського тепла, вітчизни. Ще з дитинства він збагнув відтінки рідного слова, розумом і серцем осягнув гідність та велмч україни.Тому й вірить  в свій рід, у себе й Україну.

 Анатолій - багаторазовий переможець обласних та Всеукраїнських предметних олімпіад з української мови, Міжнародних конкурсів знавців української мови ім. Петра Яцика та мовно-літературному конкурсу учнівської та студентської молоді імені. Тараса Шевченка , є лауреатом стипендії КабінетуМіністрівУкраїни.  А ще  він брав участь  у цьогорічному Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН з темою "Інтернет-сленг школярів" де посів ІІІ місце".
- Своєми неабиякими  учнівськими досягненнями Анатолій завдячує вчительці української мови та літератури Олені Володимирівні Ковальовій.  Має намір подавати документи на вступ до кількох престижних вишів держави, а ще хоче стати журналістом, хоча  в остаточній думці ще не визначився.Адже має потяг і до вивчення іноземних мов, зокрема східних та міжнародної інформації.
 Днями із здібним юнаком та його батьками зустрівся  під час перебування в школі голова ОДА Сергій Кузьменко,який подарував  йому планшет, а вчительці - орфографічний словник та познайомився з її творчим ужинком,який допомагає випускникам школи у вивченні української словесності та бути успішними на сонячних гонах їхнього самостійного післяшкільного життя.

Прес- центр управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації

 

Read more...

В області тривають перевірки дитячих оздоровчих закладів

Експертною комісією у складі представників департаменту соціального захисту населення, управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, головного управління Держпродспоживслужби в області, управління ДСНС України та управління Держпраці України в області проводяться перевірки роботи закладів оздоровлення та відпочинку, що розташовані на території області.

Зокрема, 13 липня поточного року було здійснено перевірку роботи дитячого оздоровчого закладу "Дружба" у селі Войнівка Олександрійського району.

Під час перевірки комісією був вивчений стан кадрового забезпечення закладу, його матеріально-технічну базу, технічний стан корпусів, оглянуто прилеглу територію. Окрім того, члени комісії ознайомилися з умовами проживання дітей, з організацію їхнього харчування, як в оздоровчому закладі організовано фізкультурно-спортивну роботу, надання лікувально-реабілітаційних послуг, а також виховну діяльність і дозвілля дітей.

Read more...

Другий етап обговорення програм для початкової школи: розвантажені та оновлені програми на відкритій платформі обговорили понад 1600 людей

Підсумки обговорення оновлених програм початкової школи: більшість коментаторів схвально оцінили внесені в програми зміни, тим часом платформа ЕдЕра успішно відбила хакерську атаку.

12 липня завершився другий етап обговорення навчальних програм початкової школи. Цього разу на відкритій платформі ЕдЕРа обговорювали розвантажені і оновлені програми, зміни в які було внесено за результатами відкритого обговорення чинних програм.

Коментування було відкрите з 4 до 12 липня. За цей час оновлені програми прокоментували 1652 користувачі, залишивши 2880 коментарів. Це менше, ніж на першому етапі обговорення: коментуючи програми, які поки що чинні на сьогодні, користувачі залишили понад 5,5 тис коментарів.

“Між першим і другим етапом обговорення є суттєва відмінність: якщо про чинні програми користувачі залишали переважно критичні коментарі, пропозиції про зміни, то на другому етапі більшість коментарів - схвальні і вдячні. Коментатори переконалися, що їхні пропозиції враховані. Ми навіть зробили окремі таблиці врахування коментарів, які також вивішені на ЕдЕрі.  Кожен може переглянути: підтримана чи відхилена його пропозиція і чому", - говорить головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Найбільшу кількість дописувачів привернула увагу програма з української мови. Так, цю програму обговорювали 492 користувача.

“У коментарях до більшості програм дописувачі задоволені внесеними змінами. Є дискусії з певних питань, але конструктивні і доброзичливі. Також є конструктивна співпраця з науковими консультантами Національної академії педнаук”, -  зазначає Лотоцька.

Яскравий приклад  – обговорення програми з української мови. Коментатори задоволені, що з програми забрані зайва теорія, як от побудова складних і непотрібних схем, натомість додано більше можливостей для розвитку мовлення дітей. Водночас,  в рамках другого етапу виникла слушна пропозиція - перенести  аудіювання з української мови до літературного читання, адже в рамках читання є більше можливостей працювати з цікавими текстами. Ця ідея викликала схвальні відгуки не лише з боку батьківської спільноти, а й зі сторони вчителів та експертів.

Програма, що зазнала дійсно суттєвих змін після першого етапу – програма з англійської мови. Публічне обговорення на ЕдЕрі показало, що програма, яка існувала з 2012-го року, не відповідала в багатьох пунктах чинному Держстандарту початкової освіти. Практично всі новації інтенсивно обговорювались,  експерти, батьки та вчителі схвально сприйняли зняття письма в першому семестрі для першокласників, письмо в другому семестрі першого класу - тільки друкованими буквами (print script), водночас розширення усної роботи, скорочення деяких важких граматичних тем.

Не обійшлося й без кризових ситуацій - онлайн платформа ЕдЕра зазнала хакерської атаки. Дивним чином в обговоренні програми “Основ здоров’я” почали зникати коментарі, які вказували на штучність та неефективність цього уроку, дублювання в його змісті тем, що вивчаються в інших предметах.

 Команда платформи ЕдЕра спрацювала професійно та оперативно – всі порушення були зафіксовані, а видалені коментарі оперативно поновили.

Підбиття підсумків обговорення розвантажених програм ще триває, але вже зараз зрозуміло, що он-лайн формат, хоч і проводився вперше, повністю виправдав себе.

“Форма роботи через відкриту платформу довела не тільки ефективність, а й показала конструктивність і можливість за дуже короткі терміни обробляти великі обсяги інфомації, отримати змістовні пропозиції та цікаві ідеї. Вдалося залучити вчителів-практиків, які давали аргументовані пропозиції, підкріплені досвідом щоденної роботи з дітьми, - наголошує Радник міністра освіти і науки Іванна Коберник.

Детальні результати обговорення, порівняльні таблиці змін та таблиці врахування коментарів в рамках другого етапу будуть підготовлені та викладені у вільний доступ  наступного тижня.

Наприкінці липня- на початку серпня має відбутися засідання Колегії МОН, на якому схвалять розвантажені програми для початкової школи. Таким чином вже з першого вересня діти почнуть навчатися за оновленими програмами.

 Довідково: розвантаження навчальних програм для початкової школи – це cпільний проект Міністерства освіти і науки та відкритої платформи Ed-Era.com. Протягом першого обговорення онлайн 2 тисячі унікальних авторизованих коментаторів за два тижні залишили 5 тисяч 356 пропозицій до 14 навчальних програм початкової школи. 

2 липня в МОН провели круглий стіл разом з модераторами груп з розвантаження програм для початкової школи та науковцями з Національної академії педагогічних наук і представниками педагогічних університетів. Модератори представляли результати обговорення на платформі ЕдЕра чинних програм і пропозиції щодо їх оновлення.

Розвантаження та оновлення програм відбувається у відповідності до чинного Державного стандарту початкової освіти. Після  схвалення  оновлених програм Колегією МОН, Міносвіти будуть також підготовлені нові орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та методичні рекомендації до оновлених програм. А на відкритій платформі ЕдЕра будуть викладені додаткові навчальні матеріали, щоб полегшити вчителям викладання за оновленими програмами.

Read more...
Subscribe to this RSS feed