Готуємося до початку 2016/2017 навчального року / Кіровоградський район

У співпраці з місцевою владою та благодійниками

- Питання підготовки до початку нового навчального року 48 навчальних закладів району, в тому числі 30 загальноосвітніх шкіл, а також  18  ДНЗ  перебуває на постійному контролі і вивчається нашими спеціалістами безпосередньо  з виїздом на  місця, незалежно від мети службового відрядження, - інформує начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіровоградської райдержадміністрації Світлана  Крамаренко. - Вже  зараз можна  вести мову про те, що  в більшості об'єктах освіти  вже завершено поточні ремонти  або наближаються до закінчення. Добре те, що  вони проводяться завдяки налагодженій співпраці  освітянської та батьківської громадськості  з районною владою, представниками органів місцевого самоврядування та соціально відповідального бізнесу. Наведу лише один приклад. Цього річ на підготовку   закладів  освіти до нового навчального року району з державного, районного та сільських бюджетів виділено кошти на суму 6 млн 912 тис гривень- це більше ніж минулого року.   Крім того, на проведення в них  ремонтних робіт були залучені позабюджетні кошти на суму 638 тисяч гривень. Розуміння зацікавленими особами освітянських потреб  та надання фінансової допомоги  колективам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів свідчить про їхню увагу до вирішення питань освіти і виховання молоді на місцях -це головне.

Слід зазначити,  що почуте  від начальника освітньої галузі району  та надана ним інформація не має розходжень  з тим, що побачили  на власні очі члени комісії управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації  з питань  перевірки готовності навчальних закладів області до роботи у 2016-2017 навчальному році.

Зокрема у Созонівському НВК за позабюджетні кошти на суму 13,4 т. грн., проведено поточний ремонт приміщень   та рекреацій закладу, а також заміну вікон на енергозберігаючі в Калинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

В Аджамській ЗОШ І-ІІІ ступенів  на час перевірки в школі  здійснювалася активна робота по заміні  вікон на металопластикові на суму 984 тис. 916 гривень за співфінансування коштів сільської ради та районного бюджетів. За  словами директора Н. Старосадчої, станом на сьогодні робітниками ПП “Сервіскуб”   встановлено 77 штук нових вікон та троє вхідних дверей. Найближчими днями буде замінено вікна  у кількості 14 штук   у найбільшому за розмірами в районі шкільному  спортивному залі. Добре підготувалися до прийому найменших жителів Аджамки   і працівники двох дошкільних навчальних закладів, яким було надано фінансову допомогу сільською радою (Т.Зайченко).

У  тісній співпраці з Червоноярським сільським головою  О.Сосновським  позитивно вирішує питання розвитку освіти на селі і  Л.Землянська - директор місцевої школи, у приміщенні якої минулого року було відкрито дошкільний  навчальний заклад. Цьогоріч  в школі проведено заміну трьох дверей та 61 вікна на металопластикові.

Як і минулого року, багато енергії в  підготовці Бережинської ЗОШ І-ІІІ ступенів до нового навчального року доклали її директор К.Буртак, заступники  директора, педагоги та батьки учнів та надійний помічник школи — керівник СВК “Нива”  Микола Трибіненко,  який надав фінансову допомогу, зокрема, у заміні  покриття  підлоги плиткою на першому та третьому поверхах, опорядженні   входу  до закладу та у проведенні в школі інших видів робіт, а також керівництво насіннєвого заводу.

Окрім того, як інформує директор школи К.Буртак, цьогоріч у навчальному закладі  проведено заміну  2 дверей,  відремонтовано 8 класних кімнат  початкової школи та 4  класні кімнати, де навчаються старшокласники, кабінет сестри медичної та  комп'ютерний  клас.

Добре готується до початку навчально року і колектив  Могутненського НВК, де проведено капітальний ремонт покрівлі даху шкільного приміщення на суму 1 млн 41 тис. гривень, у тому числі з сільського бюджету на його проведення виділено кошти  на суму 300 тисяч гривень.

Анатолій Саржевський, керівник прес-центру