Разом ми зможемо

07 грудня 2021 року за участі заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Лісоти на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 2» Міської ради міста Кропивницького відбулося засідання круглого столу з теми «Комплексний підхід та координація діяльності мультидисциплінарної команди у запровадженні технології раннього втручання».

У засіданні взяли участь фахівці департаментів освіти і науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури, служби у справах дітей облдержадміністрації, керівники інклюзивно-ресурсних центрів області, науковці науково-дослідної лабораторії інклюзивної освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Під час заходу учасники ознайомилися з діяльністю інклюзивно-ресурсного центру № 2 Міської ради міста Кропивницького, обговорили проблеми впровадження інклюзивної освіти в області та надання послуг раннього втручання.

Тема раннього втручання сьогодні набирає особливої актуальності. Створення повноцінної, цілісної, комплексної, всеохоплюючої взаємодії у питаннях раннього втручання може кардинально змінити життя тисяч дітей з порушеннями розвитку. Вчасне надання послуги раннього втручання дозволяє забезпечити потребу батьків у психологічній і професійній допомозі, створити умови для максимально ефективного використання наявного потенціалу дитини та підготувати дитину до інклюзивного навчання.

Запровадженняраннього втручання передбачає об’єднання зусиль усіх інституцій, створення єдиного вектору діяльності мультидисциплінарних команд раннього втручання – взаємодії закладів і установ охорони здоров’я, соціального захисту, освіти й недержавних організацій.

Учасники круглого столу взяли активну участь у дискусії та намітили перспективи реалізації технології раннього втручання в області і підтримки дітей з особливими потребами.

Презентацію на цю тему можна переглянути ТУТ