Космос. Людина. Духовність.

 

В місті Ужгороді відбувся Всеукраїнський колоквіум  «Космос. Людина. Духовність.»  Перший Всеукраїнський колоквіум був ініційований Міністерством освіти і науки України восени 1997 року. З того часу його проводять з метою створення сприятливих умов для інтелектуального, духовного та творчого розвитку учнівської молоді, задоволення її освітніх потреб, інтересів та схильностей до науково-експериментальної, дослідницької, техніко-конструкторської діяльності. 

Понад 87 учасників із 16 регіонів України взяли участь в цьому колоквіумі. Кіровоградщину представляли: вихованці Олександрівської станції юних техніків, Великобалківської гімназії Кропивницької міської ради,Центру дитячої та юнацької творчості Великоандрусівської сільської ради,Устинівського  будинку дитячої та юнацької творчості, Центру дитячої та юнацької творчості Бобринецької міської ради, учні  НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей».

Учасники колоквіуму від Кіровоградської області  подали науково-дослідницькі роботи у 8 секціях:«Космос у лабораторії”, “Крізь простір і час”, „Твої можливості, людино”, „Українці в космосі”, „Лицар Духу”, „Суперкнига”, „Кінець світу”, „Краса врятує світ”.

У своїх творчих розробках юні дослідники висловили свої припущення та гіпотези про виникнення й еволюцію Всесвіту, можливості існування життя за межами Землі, представили проєкти подорожі у часі та просторі.

Журі конкурсу до якого входили провідні науковці Ужгородського національного університету та науково-педагогічні працівники Ужгородського інституту культури і мистецтва врахувало відповідність поданих робіт Умовам колоквіуму, якість поданих мотиваційних листів, вміння вести публічну дискусію під час захисту роботи.

За результатами колоквіуму призери обласного етапу, який проводився на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» вибороли чотири призових місця на Всеукраїнському етапі:

- Міщенко Вячеслав з комунального закладу «Устинівський будинок дитячої та юнацької творчості» Устинівської сільської ради здобув ІІ місце, у секції «Лицар духу», з роботою «Лицар духу» (науковий керівник СтецьО.Л.);

- Безсоненко Тетяна, вихованка «Олександрівської станції юних техніків» здобула ІІ місце, у секції «Українці в космосі», з роботою «Український космос: галузь майбутнього чи музейний експонат?» (науковий керівник Олефіренко Л.І.);

- Нелень Яна,  вихованка «Олександрівської станції юних техніків» здобула ІІІ місце, у секції «Суперкнига», з роботою «Космічне сміття – небезпека створена людиною» (науковий керівник Олефіренко Л.І.);

- Третяк Софія, вихованка «Олександрівської станції юних техніків» здобула ІІІ місце, у секції «Кінець світу», з роботою «Космічна філософія: вивчення філософських уявленнь людства про винекнення й еволюцію Всесвіту» (науковий керівник Олефіренко Л.І.).

Переможці та призери нагороджені дипломами відповідних ступенів Українського державного центру позашкільної освіти.

Вітаємо призерів колоквіуму та їх наставників!Всім учасникам бажаємо вагомих творчих здобутків, здійснення всіх задумів та мрій!