Формування м'яких навичок («softskills»)

28 жовтня 2021р. на базі ДЗП(ПТ)0 «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» відбувся Міжрегіональний семінар в рамках експериментального педагогічного майданчика «Формування м'яких навичок («softskills») майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти», який цьогоріч стартував в нашій області.

В роботі семінару взяли участь педагогічні працівники Кіровоградської, Одеської, Чернівецької, Харківської областей та науковці.
   З вітальним словом до учасників звернулась Сокоренко Олена Сергіївна, начальник відділу професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, кандидат педагогічних наук, яка зазначила перспективність напрямку формування «softskills» майбутніх кваліфікованих робітників. Початок роботи експериментального майданчика відразу в декількох областях підкреслює важливість даної проблеми. Впровадження в роботу ПТНЗ результатів експерименту допоможе навчанню конкурентоспроможних фахівців робітничих професій.
   Сергеєва Лариса Миколаївна, завідувач кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, науковий консультант ЕПМ, привітала учасників семінару і наголосила, що постійне навчання – навичка майбутнього, педагоги мають використовувати всі сучасні можливості навчати цьому майбутніх робітників та достойно відповідати на виклики сучасності.
   Купрієвич Вікторія Олександрівна, доцент кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук, науковий консультант ЕПМ, підкреслила, що за прогресом стоять люди з особливим баченням світу. На педагогічному майданчику зібрались саме такі люди, результати допоможуть генерації нових ідей.
   Зі змістовною доповіддю виступила професор Вайнола Ренате Хейкіївна, завідувач кафедри соціальної педагогіки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, яка зазначила основні напрямки роботи з зазначеного питання та окреслила коло приорітетних завдань на найближчий час і на перспективу.
   Краснощок Інна Петрівна, доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка, кандидат педагогічних наук, доцент, науковий керівник ЕПМ наголосила, що найкращою рекламою кожного навчального закладу є успішний випускник. Під час експерименту учасники мають визначитися, що необхідно змінити в освітньому процесі, сформувати авторську методику діагностики «softskills» здобувачів освіти, визначити, що є схоже і відмінне в різних регіонах. Допоможе цьому робота творчих груп з різних регіонів та відомих науковців.
   В обговоренні актуальних питань із зазначеної проблеми взяли активну участь педагогічні працівники ліцею. Присутні отримали чудову нагоду поставити запитання, котрі виникли під час виступу доповідачів. На всі запитання було надано чіткі відповіді та практичні рекомендації.