Козацькі клейноди на Кіровоградщині

14 жовтня 2021 року наКозачому острові у м. Кропивницький  відбувся фінал відкритого обласного фестивалю учнівської та студентської творчості «Козацькі клейноди», який проводився вже традиційно у День захисника і захисниці України та День козацтва. Подію організовано Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості спільно з департаментом освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації за підтримки управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, ГО «Молодіжний центр Кіровоградської області».

Головною метою заходу є розвиток національно-патріотичного виховання, творчих здібностей учнівської та студентської молоді, мотивація до активного суспільного життя, змістовного дозвілля та підтримка реалізації творчих ініціатив молоді.

У концертній програмі фестивалю були представлені найкращі номери учнів та студентів закладів освіти Кіровоградщини, а саме з Новоукраїнського, Олександрійського, Голованівського Кропивницького  районів та м. Кропивницький. Конкурс фіналістів проводився на засадах добровільності, відкритості, прозорості та гласності.

Переможцями відкритого обласного відкритого фестивалю учнівської та студентської творчості «Козацькі клейноди» за номінаціями стали:

1. У номінації Інструментальна музика:Інструментальний ансамбль «Ringtone»

Бобринецького аграрного фахового коледжу ім. В. Порика;

2. У номінації Літературно-музична композиція: колектив «Амплуа» Кропивницького будівельного коледжу;

3. У номінації Козацька балада: Король Андрій, вихованець Центральноукраїнського вищого професійного училища ім. М.Федоровського.

4. У номінації Козацька/Національно-патріотична пісня:

За перше місце – Кучерк Андрій та Концебовський Микола,

вихованці Гайворонського професійного аграрного ліцею;

За перше місце – Вокальний колектив «Колорит», вихованці

Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі;

За друге місце - Софійчук Поліна, вихованка Піщанобрідського

професійно аграрного ліцею;

За третє місце – Носач Єлизавета, вихованка центру позашкільного виховання «Контакт» комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання  "Гармонія" - гімназія імені Тараса Шевченка»;

5. У номінації Козацький/Національний-патріотичний танок:

За перше місце –Студія танцю «Flying» Кропивницького

професійного ліцею сфери послуг і торгівлі;

За друге місце – Колектив «Ілюзія» Центральноукраїнського

вищого професійного училища ім. М.Федоровського.

Під час фіналу відкритого обласного фестивалю учнівської та студентської творчості «Козацькі клейноди» відбувся квест національно-патріотичного спрямування.

Рішенням компетентного журі та згідно умов квесту «Козацькі скарби»  були обрані переможці:

За перше місце - Команда «Покрова»;

За друге місце – Команда « Хортиця 2»;

За третє місце – Команда «Ліра»;

За четверте місце – Команда « Скобехи»;

За п’яте місце – Команда « Козаки»;

За шосте місце – Команда «Хортиця 1»;

За сьоме місце –  Команда « Фенікс»;

За восьме місце – Команда « Силі і Воля»;

За дев’ятемісце – Команда « Веселі та кмітливі»;

За десяте місце -  Команда « Диньки».