Більше 4 мільйонів гривень спрямують на оснащення природничо-математичних кабінетів опорних шкіл

Таку інформацію озвучив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко на щотижневій апаратній нараді.

Посадовець повідомив, що минулого тижня на пленарному засіданні обласної ради було розподілено кошти освітньої субвенції. Так, наприкінці минулого року в область надійшла цільова субвенція у розмірі 321 тис. грн. для закупівлі україномовних дидактичних матеріалів для закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин. На Кіровоградщині таких шкіл всього 8. "Минулого тижня отримано рекомендації профільного міністерства, готуються пропозиції щодо спрямування коштів на місця. Ця складова субвенції не передбачає співфінансування", - зауважив Сергій Коваленко.

Друга складова субвенції, за його словами, стосується оснащення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнання кабінетів природничо-математичних предметів. На цей напрямок держава виділила 4,2 млн. грн. Кошти отримають усі території, де є діючі опорні школи. Також фінансування отримають обласні заклади та заклади міст обласного значення, де предмети природничо-математичного циклу вивчаються поглиблено за відповідною програмою, однак на умовах співфінансування. Зараз управлінням освіти опрацьовується рекомендації для купівлі повного комплекту засобів – інтерактивних комплектів з програмним забезпеченням для п’яти предметів природно-математичного циклу. Також передбачено 7,4 млн. грн. на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у школах. Галузевим управлінням опрацьовуються питання щодо можливості співфінансування цих заходів.