Інклюзивна освіта: продовжуємо навчати і виховувати разом

В області триває активний процес впровадження інклюзивної освіти. Щороку збільшується кількість дітей, охоплених інклюзивним навчанням у дитячих садочках та школах.
З 2017 року почали функціонувати перші інклюзивно-ресурсні центри, сьогодні їх вже 25.  Більше ста фахівців – вчителів-дефектологів, практичних психологів, вчителів-реабілітологів – працюють з дітьми з особливими потребами, надаючи їх кваліфіковану допомогу.

24 березня 2021 року на базі Світловодської спеціальної школи зібралися всі керівники інклюзивно-ресурсних центрів області для того, щоб обговорити актуальні питання розвитку інклюзивної освіти в області та ознайомитися з досвідом роботи з дітьми, які мають порушення органів зору. Організаторами семінару стали департамент освіти і науки облдержадміністрації та адміністрація зазначеного закладу.

На семінарі говорили про актуальні проблеми розвитку інклюзивної освіти, психолого-педагогічний супровід і специфіку соціалізації особливих дітей, розглядали питання індивідуалізації освітнього процесу, вивчали теорію й практику впровадження інноваційних технологій навчання дітей з особливими освітніми потребами, питання організації корекційної роботи й формування життєвих компетентностей.

Під час роботи семінару учасники ознайомилися із концепцією розвитку закладу, педагоги ділилися практичним досвідом навчання, виховання й реабілітації особливих дітей, презентували свої напрацювання.

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко зазначила, що останнім часом в області спостерігається збільшення кількості дітей з особливими освітніми потребами, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів та педагогічні працівники закладів освіти повинні докласти чимало зусиль, щоб цим дітям було комфортно навчатися. Наша задача – продовжити створювати інклюзивно-ресурсні центри, на територіях, де їх поки що немає.

Фінальним акордом заходу була екскурсія по м. Світловодську та відвідування Кременчуцької ГЕС.

Всі учасники семінару обмінялися своїми позитивними враженнями та подякували теплими словами організаторів за корисне та змістовне проведення часу.