У Кропивницькому для підопічних інклюзивно-ресурсного центру влаштували квест

9 січня, для підопічних інклюзивно-ресурсного центру провели спортивне свято «Зимовий квест».

До свята, яке відбулося в спортивному залі ЦДПУ ім. В. Винниченка, долучилися 30 підопічних центру їх батьки, братики та сестрички.

За словами директорки інклюзивно-ресурсного центру Олени Дорошенко, такі заходи допомагають діткам адаптуватися до нового середовища.
 
Ми робимо свідомий крок-виходимо за межі. Це дуже важливо, особливо для дітей з розладами спектру аутизму, які звикли до звичайного середовища, а потрапивши в нове потребують формувати навики знову,- відзначає Олена.
 
 
Піч час квесту діти разом з батьками поділились на три команди та проходили спортивні, ігрові та творчі естафети.
 
На творчій естафеті виконували щедрівки, вірші, пісня та танці, а під час спортивної - доводили свою спритність у цікавих конкурсах.
 
Наша мета забрати дітей від телевізорів та холодильників і показати як можна проводити час корисно та спортивно. Крім того, ще більше здружити батьківський колектив, спонукати батьків більше проводити свого часу з дітьми, адже це зближує і дає свій результат,- каже центру Дорошенко.
 
Діти протягом року навчаються та відвідують різні гуртки, а зараз в новорічні свята ми прийняли з радістю прийшли на квест. Під час цього заходу діти навчаються співпрацювати разом, дружно виконувати завдання і найголовніше це бути командою,-каже мама 6-річного Даніеля Катерина Фахардінова.
 
 
Нагадаємо, до 1 вересня у Кіровоградській області мали запрацювати 18 інклюзивно-ресурсних центрів. Їх відкривали на базі шкіл, дитячих садочків та навіть медзакладів.
 
Загалом 20 ІРЦ уже працюватимуть по області в 2018-2019 навчальному році.
 
У Кропивницькому перший ІРЦ розпочав працювати із січня. У центрі проводять корекційне навчання для 100 дітей з особливими потребами. Також облаштовані кімнати для проведення індивідуальних та групових корекційних занять з розвитку комунікативної та емоційно-соціальної сфери, спортивних занять.
 
Другий за рахунком у Кропивницькому інклюзивно-ресурсний центр відкрили 3 грудня. Основними завданнями ІРЦ залишаються комплексна оцінка дітей з особливими освітніми потребами, розробка рекомендацій щодо програми навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям.
 
Джерело: gre4ka.info