У Кропивницькому відбувся Пленум обласного комітету профспілки працівників освіти

20 грудня відбувся Пленум Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України з розглядом питання удосконалення роботи організаційних ланок обласної організації профспілки та органів управління освітою області щодо дотримання соціальних гарантій працівників галузі в ході реформування освіти у нових соціально-економічних умовах шляхом виконання обласної галузевої угоди на 2016-2020 роки.

Під час проведення Пленуму профспілковими лідерами освіти було вшановано пам'ять талановитого організатора С.Л.Скалько, яка майже півстоліття очолювала обласну профспілку освітян, а також заслухано звіти виконувача обов’язки голови обкому профспілки Петрова С.Ю. та начальника управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Таборанського В.П. про стан виконання 2018 року обласної  галузевої угоди на 2016-2020 роки.

У виступах йшлося про виклики та їх врегулювання  на шляху реформування освітньої галузі та формування місцевих бюджетів, у тому числі  винайденню законних підстав для підвищення оплати праці педпрацівникам, які фінансуються з місцевого бюджету за рахунок встановлення надбавок за високі досягнення у праці, за складність, напруженість в роботі у розмірі не менш 10 відсотків, продовження  співпраці з керівниками органів управління освітою ОТГ на принципах партнерства та соціального діалогу з метою недопущення порушення прав членів профспілки тощо.

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА В.П.Таборанський у своєму виступі проаналізував  здобутки  в галузі «Освіта» за  звітний період, зокрема, з питань реалізації освітянських реформ на Кіровоградщині, впровадження програм профільної школи, інклюзивної освіти,  інтегрованого навчання, отриманих результатів ЗНО у 2018 році, інновацій Нової початкової школи, оснащення спеціальних кабінетів  закладів освіти  на умовах спів фінансування.

Крім того  він порадив організаторам заходу проводити Пленум у вересні – жовтні з метою впливу на формування місцевих бюджетів та їх корегування з метою дотримання чинного законодавства в освітянській галузі та виконання домовленостей сторін щодо безумовного виконання положень, Угод і колективних договорів.

Учасників пленуму привітав у своєму виступі заступник голови обласної ради Ігор Степура, наголосивши на тому, що «крім  учителів, немає  кому рятувати державу», а також порекомендував профспілковим лідерам активізувати роботу з депутатським корпусом для вирішення  соціально-економічних питань  працівників галузі.

З усіх розглянутих на Пленумі питань його  учасниками  прийнято Постанову  щодо дотримання  в подальшій діяльності переважної більшості соціальних гарантій працівників галузі та осіб, що навчаються, та продовження роботи щодо реалізації положень угод та колдоговорів з дотриманням домовленостей.