Проведено семінар керівників музеїв закладів освіти області

19 грудня 2018 року відбувся обласний семінар для керівників музеїв при закладах освіти. Музеї при закладах освіти  стали справжніми потужними центрами краєзнавчої роботи в області, що відіграють важливу роль у розповсюдженні знань про історію освіти, педагогічний досвід різних часів, виховують шанобливе ставлення до надбань культури народу свого регіону. Керівники музеїв сьогодні потребують підтримки та інструктивно-методичної роботи в рамках процесу декомунізації.

35 керівників музеїв, вчителів історії та методистів, що координують роботу на місцях, мали змогу побачити як треба реорганізувати роботу в музеях, щоб сформувати у дітей цілісну історичну свідомість, сприяти єднанню історії України з історією краю та історією родини, враховуючи сучасні події в житті українського народу.

Робота Семінару проходила на базі комунального закладу «Навчально-виховне об'єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» - гімназія імені Тараса Шевченка - центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради.

Згідно Програма, учасники семінару взяли участь у практичних заняттях на базі зразкових музеї гімназії, ,запрошені спеціалісти цієї сфери намагалися допомогти правильно сформувати умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію в рамках процесу декомунізації, дали інструктивно-методичні рекомендації.

Педагогічний колектив гімназії на високому рівні  організували інтерактивну роботу в нових кабінетах -  Шевченківській світлиці й тренінговому залі, а керівник Народного музею «Визволення Кіровоградщини» Присяжнюк В.П. на своєму прикладі показав, як  довготривала кропітка збиральницька пошукова робота може перерости у справу всього життя і мати резонанс на всю область.

Завдяки злагодженій роботі педагогів гімназії (директор Война Г.Г.), представників Державного архіву та  Ю.Митрофаненка, Старшого викладача кафедри теорії і методики середньої освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського, кандидата історичних наук   всі учасники отримали кваліфіковану інструктивно-методичну допомогу та відповіді на питання музейної тематики, які давно їх хвилювали.