20 листопада 2018 року за ініціативи управління освіти Міської ради міста Кропивницького та керівництва міста на базі ПАТ НВП «Радій» відбувся Кропивницький освітній форум-2018 «Освіта, бізнес, влада – стратегічне партнерство», який об’єднав представників органів місцевого самоврядування, бізнесу, ділових, освітніх, наукових кіл, фінансових організацій та установ.

Мета форуму: об’єднання представників органів місцевого самоврядування, бізнесу, ділових, освітніх, наукових кіл, фінансових організацій та установ для побудови партнерської мережі освіти, науки та бізнесу для розв’язання спільних завдань розвитку сучасного громадського середовища ефективної економічної діяльності в місті Кропивницькому.

Форум відбувся у форматі трьох панельних дискусій (публічні дебати) та рухомої панельної дискусїї – екскурсія на виробництві для учнів, студентів. Під час першої локації обговорювалася тема «Підприємницької освіти в Кропивницькому: Успішний досвід взаємодії освіти і бізнесу», де окреслилися основні завдання форуму та очікувані результати.

Друга дискусія відбувалася навколо теми «Кропивницький – перспективне бізнес-середовище», де прогресуючі підприємці міста розповідали про формули успіху в бізнесі, розробляли модель конкурентоспроможного працівника на кадровому ринку праці, а начальник управління освіти разом із керівниками закладів освіти висвітлили нові ідеї, поставили цілі та завдання щодо покращення профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді. Вихованці висловлювали власні думки щодо того, яким вони бачать рідне місто через 5 років і що потрібно для цього робити.

Третя панельна дискусія – обговорення теми «Освітній підприємницький кластер – тріада розвитку: освіта, бізнес, влада».

Рухома дискусія зосереджувалася на спостереженні за діяльністю виробництва, після якої діти із величезним захватом поділилися побаченим із спікерами та глядачами. А після питання «Чи хотіли б ви працювати на такому підприємстві?» підняті руки рясніли в глядацькій залі.

Освітній форум – це пілотний проект, який успішно стартував у місті Кропивницькому. Вже незабаром учасники Кропивницького освітнього форуму зберуться ще раз, щоб обговорити вже реалізовані ідеї, нові здобутки та перемоги.