Зварники в пріоритеті

Модернізація підготовки робітників за конкретними професіями – це першочергове завдання вдади. Складовою цих реформ є створення сучасного освітнього середовища для підготовки кваліфікованих робітників шляхом створення навчально-практичних центрів при закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

За результатами конкурсного відбору Міністерства освіти і науки України на базі ДНЗ «Олександрійський професійний ліцей» відкрито навчально-практичний центр з професії «Електрозварник ручного зварювання».Вартість проекту склала 2,8 млн. Для його реалізації залучено 1,6 млн.грн з державного бюджету та 1,2 млн. - з обласного бюджету

За рахунок цих коштів відремонтовані та облаштовані приміщення  лабораторії зварювальних робіт, класу для проведення вступного інструктажу, роздягальні та побутового приміщення на суму 0,7 млн грн.

На 2,1 млн грн придбано 68 одиниць сучасного обладнання, серед яких: 15 зварювальних апаратів та столів зварювальника; тренажер зварювальника; апарат плазмового різання; портативна ручна кромкофрезерна машина та інше обладнання.

У відкритті центру, яке відбулося 29 грудня 2020 року, взяли участь: заступник  голови облдержадміністрації Світлана Лобанова, в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко, директор  Олександрійського  міськрайонного центру зайнятості Ірина Мукієнко; директор підприємства-замовника кадрів ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «УКРНАСОССЕРВІС» Олександр Рябушкін.

На новому сучасному  обладнанні здобуватимуть професійні вміння учні ліцею, зможуть стажуватися та підвищувати кваліфікацію майстри виробничого навчання та викладачі професійної підготовки, проходити перепідготовку та підвищення кваліфікації робітники підприємств з усіх областей України.

Це вже другий навчально-практичний центр, створений на базі ДНЗ «Олександрійський професійний ліцей».

Користуючись нагодою напередодні новорічних свят Світлана Лобанова привітала зі святом дітей-сиріт з числа учнів ліцею та вручила їх подарунки.

На передодні Нового року побажаємо колективу ліцею і в подальшому реалізовувати амбітні плани розбудови закладу, створення на його базі регіонального багатопрофільного центру професійної освіти, який готуватиме для підприємств області кваліфікованих робітників з найкращим рівнем підготовки.