Безпечні умови в освітньому середовищі

За рахунок державного та місцевих бюджетів працівники закладів освіти області забезпечені дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту, а саме: захисними масками, рукавичками, та дезінфікуючими миючими засобами. Педагоги, працівники харчоблоку, вахтери та чергові гуртожитків також забезпечені захисними щитками або окулярами. В наявності є пірометри, контактні термометри для забезпечення термометрії.

Організовано місця на вході для обробки рук спиртовмісними антисептиками з яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер/наклейка), приміщення для тимчасової ізоляції здобувачів освіти у разі виявлення гострої респіраторної хвороби та самоізоляції контактних осіб.

Рух здобувачів освіти здійснюється відповідно до визначених маршрутів та графіків, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу.

Здійснюється провітрювання приміщень після кожного навчального заняття, вологе прибирання, дезінфекція поверхонь по закінченню роботи закладу.

Дотримуються вимоги щодо перебування максимальної кількості здобувачів освіти, які одночасно отримують (на лінії роздачі) та вживають їжу, з врахуванням фізичної дистанції 1 м. Харчування здобувачів освіти та провітрювання приміщень харчоблоку відбувається згідно з гнучкими графіками, з врахуванням відстані між столами не менше 1,5 м та не більше 4-х посадкових місць за столом в їдальні.

Разом з тим за результатами моніторингу, проведеного упродовж жовтня-грудня 2020 року, щодо дотримання проепідемічних заходів учасниками освітнього процесу в закладах освіти області зафіксовано окремі випадки порушень під час освітнього процесу.

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, органами управління райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, міських, селищних, сільських рад територіальних громад вживаються заходи щодо організації безпеки освітнього середовища у закладах освіти.

Ситуація оперативно змінюється у короткі строки.