Залучаємо навчальні ресурси для формування ключових компетентностей учнів на уроках фізики

Важливим елементом навчання фізики і астрономії є ефективне використання ресурсів, яке зорієнтоване на формування компетентностей учнів.

У цьому переконалися учасники семінару, який був проведений навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області 17 жовтня 2018 року на базі державного навчального закладу «Знам’янський професійний ліцей» з проблеми «Залучення різноманітних навчальних ресурсів для формування ключових компетентностей учнів».

У ході роботи викладачі фізики та астрономії мали змогу поглибити теоретичні аспекти заявленої проблеми та познайомитися з досвідом роботи викладача ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» Самброс Т.В.

Разом з цим, педагоги підвищили свою професійну майстерність з даної проблеми, відвідавши відкритий урок з теми «Електричний струм в напівпровідниках», на якому викладач продемонструвала найбільш вдале поєднання навчальних ресурсів для вказаної теми та розкрила суть компетентностей, які при цьому формувались в учнів.

Присутніх зацікавив виступ педагога про участь учнів ліцею у найбільш масовому міжнародному дослідженні якості освіти – PISA (Programme for International Student Assessment), яке запроваджене й підтримане Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

У рамках круглого столу «Педагогічна карусель» викладачі області обмінялися думками з проблеми семінару та визначили шляхи формування ключових компетентностей учнів.

Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Кіровоградській області