Над Кропивницьким замайорів Державний Прапор України

Сьогодні, 23 серпня,  у сквері біля приміщення обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Державного Прапора  за участю   керівників  міста та області.

Право підняти стяг було доручено знаменитому кіборгу, Герою України Вадиму Довгоруку та волонтерці Вікторії Касьяновій.

Під гучні оплески присутніх на святі голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко вручив ровесникам незалежності України  Олександру Біляку та Ірині Пухир, яким завтра виповнюється 27 років,  символічні  подарунки та Прапор України.

Хвилюючим був виступ  нашої землячки,  11-разової чемпіонки Європи, 7-разової чемпіонки світу, заслуженого майстра спорту з плавання Ольги Свідерської, яка  наголосила:

Державний Прапор  -  це та частинка, яку ми,  спортсмени. беремо з собою на міжнародну арену і раді представляти нашу державу для розвитку і благополуччя рідної землі.

Про цікаві факти з історії відродження української держави та першого підняття синьо-жовтого прапора в обласному центрі розповіли, зокрема,  голова осередку Всеукраїнського об’єднання ветеранів Віктор Тищенко та місцевий активіст, кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко.

У виконанні  аматорів  сцени лунали пісні про Україну – нашу  неньку.

Фото Анатолій Саржевський