Про діяльність профільного правового загону «Школа правових лідерів 2018»

З 04 по 21 червня 2018 року  у складі пришкільного табору відпочинку «Дзвіночок» (НВК ЗОШ І-ІІ ступенів № 34 економіко-правовий ліцей «Сучасник») діяв профільний правовий загін «Школа правових лідерів – 2018». Загін відвідували 44 учні 8-х та 10-х класів, із них 10 учнів із інших навчальних закладів (школа-інтернат ліцей «Сокіл» - 5, НВО № 32 – 3, ЗОШ № 7 – 2).

План профільного загону було сплановано так, щоб діти поруч із екскурсіями набували і теоретичні знання, так проводилися інтерактивні заходи « Професія  «Адвокат»,  «Чи знаємо ми свої права?», «Права дитини в Україні», «Знаємо свої права та виконуємо обов’язки»,  «Професія «Нотаріус», «Особливості працевлаштування неповнолітніх»,  бесіди «Судові та правоохоронні органи  України»,  «Судова система України», «Права дітей. Освіта в Україні», «Нова Українська поліція».

Розпочалася діяльність правового загону 04 червня 2018 року із зустрічі з адвокатом Романом Поповим, випускником НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів економіко-правовий ліцей «Сучасник». Роман розповів учням про свій шлях до професії і ознайомив із особливостями професії адвоката в Україні. Діти мали можливість задати питання, які їх цікавили та одержали змістовні відповіді на них.

Наступного дня учасники правового загону спілкувалися із експертом графологом та документознавцем  Ткаченко Інною Сергіївною та заступником директора з наукової частини, випускницею НВК «Сучасник»  обласного науково-дослідницького криміналістичного  центру. Від експертів діти дізналися про особливості роботи експертів-графологів та документознавців. Як відрізнити справжні гроші від фальшивих, оригінал документу чи підробка,   що було написано на сторінці блокноту, який знищено, кому належить почерк? Про все це і багато інше у цікавій формі дізналися діти під час спілкування із експертами.

06 червня 2018 року учасники «Школи правових лідерів» мали нагоду відвідати два судових засідання із кримінальних справ у Кіровському районному суді м. Кропивницького. Вражень  у дітей багато, від захоплень до співчуття. Закон суворий, але закон. Діти мали можливість  спостерігати та на практиці ознайомитися із діяльністю у судовому засідання суддів, прокурорів, адвокатів, секретарів судового засідання. Сподіваємося, що діти зробили вірні висновки і зрозуміють, що кожному правопорушенню є покарання.

Цікаві та змістовні заходи  для учасників профільного загону провели капітан поліції Кропивницького відділу ювенальної превенції Гнізділова Дар’я та головний спеціаліст Служби у справах дітей ОДА Доброва Алла. Діти одержали цікаву і корисну інформацію про особливості юридичної відповідальності неповнолітніх та профілактики негативних явищ серед дітей.  Діти задавали багато питань, які їх хвилюють. Цього ж дня учні 10-х класів відвідали судове засідання в Апеляційному суді Кіровоградської області. З великою увагою діти спостерігали за діяльність колегій суддів, прокурора та адвоката.

«День відкритих дверей» для учасників «Школи правових лідерів» 08 червня 2018 року відбувся в Апеляційному суді Кіровоградської області. Перед учнями виступили суддя спікер  з кримінальних справ Ірина Алєксєєнко та суддя спікер з цивільних справ Людмила Дьоміч, які ознайомили дітей із особливістю діяльності судів апеляційної інстанції і відповіли на питання, які їх цікавили. Юні правознавці мали гарну нагоду ознайомитися із особливостями діяльності суддів та інших працівників суду. Також дітей цікавили справи, які розглядаються Апеляційним судом. Учні відвідали вільні від засідань судові зали та інші приміщення Апеляційного суду. Захід справив на дітей велике враження.

З екскурсією учасники правового загону 11 червня відвідали прокуратуру Кіровоградської області. Під час заходу учні ознайомилися із діяльністю органів прокуратури. Особливо зацікавило дітей спілкування із начальником відділу ювенальної юстиції  прокуратури Кіровоградської області Мороз Аллою Вікторівною, яка розповіла про особливості діяльності ювенальної юстиції.

До Державної льотної академії  учасники «Школи правових  лідерів» завітали 12 червня. Історія навчального закладу, професії рятувальника, диспетчера, пілота. Про все це і багато інше діти дізналися під час цієї екскурсії.

Професія нотаріуса – це одна із найдавніших юридичних професій, історія якої сягає ще стародавнього Єгипта а свого розквіту набула у Стародавньому Римі. З особливостями діяльності нотаріусів в Україні юних правознавців ознайомила приватний  нотаріус  Кропивницького нотаріального округу Лєбєдєва Наталія. Діти дізналися про особливості спадкування, укладення договорів, посвідчення документів, ведення діловодства та багато іншого.

Найцікавіша екскурсія  відбулася 14 червня 2018 року, адже діти відвідали кінологічний центр Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області. Дітей очікувала зустріч із справжніми пошуковими собаками та їх інструкторами. Собаки із задоволенням демонстрували дітям свої уміння, а ті завдячували їм гучними оплесками. Практично всі собаки відвідували із завданнями зону АТО та мають неабиякі послужні списки. Також діти мали можливість сфотографуватися із пухнатими детективами.

З особливостями діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану дітей ознайомила начальник Центрального відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Плєшанова Марина Юріївна. Народження, одруження, розлучення, зміну імені та прізвища а також смерть, всі ці події, які мають юридичне значення у житті кожної людини реєструють органи ДРАЦС. Під час відвідування архіву зазначеного відділу, діти мали можливість ознайомитися із актовими записами про своє народження.

Про особливості працевлаштування неповнолітніх та діяльність юридичної служби на підприємстві діти дізналися під час екскурсії на підприємство «Гідросила».

Після закінчення діяльності профільного загону його учасники одержали сертифікати.

Діти із задоволенням діляться із своїми враженнями від відвідування «Школи правових лідерів-2018». Дехто із них вже визначився у майбутній професії, хтось ще вагається. Але всі вини набули необхідні і цікаві знання, які їм знадобляться як у навчанні так і у практичному житті.