Заслужений успіх викладачів природничих предметів Піщанобрідського професійного аграрного ліцею на Кіровоградщині

Багатим  на перемоги своїх вихованців та викладачів  є цей відомий на теренах області і держави  злагоджений, новаторський колектив, діяльність якого спрямована на забезпечення якісної освіти, урізноманітнення форм роботи зі студентами, продумування інтерактивних методів навчання у підготовці дипломованих спеціалістів сільського господарства.

- Історія ліцею – це невеличка історія частина історії країни, - розповідає беззмінний директор закладу протягом останніх 22 років кавалер ордена Ольги ІІІ ступеня Тетяна Ліщенюк.  Від покоління до покоління зміцнювалася навчально-матеріальна база, накопичувався досвід, примножувалися традиції. Навчальний заклад живе цікавим життям і попри всі складнощі є взірцем організації навчально-виховного процесу, створює необхідні умови для успішної підготовки висококваліфікованих фахівців сьогодення.  І втому, що Піщанобрідськийпрофесійний аграрний ліцей є одним ізпровідних навчальних закладів системи аграрної освіти, заслуга всіх поколінь викладачів, працівників, студентів. Всі вони розумні, талановиті, працьовиті, повні ентузіазму. В  цілому, маючи перевірений творчий потенціал викладачів, сучасну матеріальну базу, міцні зв’язки з виробництвом, набутий досвід у підготовці робітничих кадрів, колектив ліцею пам’ятає минуле,пишається сьогоденням, планує свій розвиток.

У цих словах досвідченого й мудрого керівника навчального закладу переконався  після  отримання звістки   про недавній  черговий успіх його двох викладачів за результатами участі у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності  для вчителів природничих  предметів «Геліантус-учитель»-2018, який традиційно проводиться з в режимі он-лайн із метою виявлення підвищення фахового рівня викладання навчальних предметів,

- Родом я з села Інженерівка Компаніівського району. Вже восьмий рік працюю в дружному педагогічному колективі ліцею, - каже викладач географії Ярослава Осадча -активний учасник обласних семінарів, засідань творчих груп, впровадження сучасних інформаційних технологій у навчальний процес. - За годину потрібно було дати правильні відповіді за 20 різних  запитань, що стосувалися професійної та загальної підготовки. Із запропонованими завданнями  я успішно впоралася, тому  була нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Отже , є стимул для подальшої роботи над собою.

Дипломом ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності  для вчителів природничих  предметів «Геліантус-учитель»-2018 був нагороджений і викладач фізики  Сергій Синецький, який народився на черкаській землі.

Протягом трьох останніх років він брав участь у  Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності  для вчителів природничих предметів «Геліантус-учитель» і був  нагороджений дипломами І ступеня (2016 р.), ІІІ ступеня (2017 р.), ІІ ступеня (2018 р.) як викладач фізики. До цих успіхів творчо працюючий педагог простував  шляхом самоствердження в обраній на все життя професії

Після закінчення із відзнакою  1989 року  восьмирічної школи здібний до точних наук юнак  навчався у Тальнівській середній школі №1  у класі з поглибленим вивченням фізики та математики, яку закінчив з срібною медаллю. Пізніш здобув фахову освіту в Уманському державному педагогічному інституті імені П. Г. Тичини за спеціальністю вчитель фізики та трудового навчання і  з 1996 року працює у Піщанобрідському професійному аграрному ліцеї. Вже через рік роботи разом із дружиною брав  участь у обласному конкурсі „Молода сім’я Кіровоградщини”і став його призером.

Сергій не зупиняється на досягнутих успіхах і продовжує роботу по самовиявленню. У 2005 році він здобув професію «Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника» у професійно-технічному училищі міста Новоукраїнка, а через десять років потому закінчив Сумський державний університет по спеціальності «Інформатика», кваліфікація математик-програміст (професіонал в галузі програмування), викладацька робота.

За словами заступника директора ліцею Ірини Бадрак, її колега постійно підвищує свою кваліфікацію, бере участь у семінарах, круглих столах, творчих групах,  впроваджує сучасні інформаційні технології в навчальний процес, окрема, Intel«Навчання для майбутнього» - 2007 та 2015 роки. Був його учасником і тренером.

Окрім того, творчо працюючий педагог неодноразово брав участь в обласному конкурсі  професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання  професійно-технічних навчальних закладів з професії «Оператор комп’ютерного набору» і був двічі  нагороджений дипломами переможця за зайняті друге та третє місця. І ось нова перемога, з якою його привітали і викладачі, і студенти навчального закладу. Знай наших!

Анатолій Саржевський