Юні краєзнавці презентували туристські маршрути Кіровоградщиною на онлайн-конференції

01 липня 2020 року комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсі учнівської молоді» провів онлайн-конференцію для учасників дистанційного конкурсу «Творчі майстерні» ХVІ обласного зльоту  юних туристів-краєзнавців.

Конференція стала підсумком дистанційного конкурсу «Творчі майстерні» ХVІ обласного зльоту юних туристів-краєзнавців), який проводився дистанційно протягом травня – червня 2020 року у 2 тури. Під час проведення конкурсу юні краєзнавці закладів освіти області готували дослідницькі проекти з описом цікавих природних об’єктів Кіровоградської області, які можуть стати центральними у проведенні екскурсій або походів, розробляли туристсько-краєзнавчий маршрут з описом природних та історичних об’єктів на маршруті.

А під час конференції юні дослідники краю отримали  можливість продемонструвати вміння презентувати свою пошуково-дослідницьку роботу.

Учасників конференції привітала заступник начальника управління освіти і науки обласної державної адміністрації Лідія Шатна, яка відзначила, що нині значно зростає інтерес до історії свого краю, краєзнавчих досліджень оскільки ці знання можуть дати потужний поштовх для розвитку історико-культурного та природно-рекреаційного потенціалу області. Учнівські краєзнавчі дослідження та розробки туристських маршрутів є актуальними у зв’язку з розробленням та прийняттям освітнього та культурного розвитку області на період до 2024 року. Метою Програми є підвищення освітнього та культурного рівня національно-патріотичної, громадянської та історичної свідомості мешканців області; розвитку здібностей і обдарувань, наукового світогляду учнів. У рамках програми передбачається реалізувати низку проєктів культурного, освітнього та патріотичного спрямування серед яких «Люби і знай свій рідний край», «Місця Сили рідного краю», що передбачають розроблення туристських маршрутів для відвідування учнівською молоддю та активізацію учнівського туризму.

Учасники конференції із Благовіщенського, Світловодського, Маловисківського, Онуфріївського, Петрівського районів та м. Кропивницького, м. Знам’янки,  Попельнастівської ОТГ  у роботах розкрили туристичний потенціал своєї малої батьківщини. Так, Дісюк Христина ознайомила із бойовим і життєвим шляхом відомого отамана Костя Пестушка, вихованці Ірини Балабухи розповіли про природні багатства Онуфріївщини (конярство, її археологічну спадщину), Кулініч Лідія із Благовіщенська показали природну велич Південного Бугу та трипільські старожитності, аналіз туристичного потенціалу села Іскрівка Петрівського району здійснила Влада Стеценко, Бурлуцька Дарія розкрила непросту історичну долю села Плетений Ташлик Маловисківського району – формування туристсько-рекреаційного потенціалу рідного села. Завдяки їм ми побачили красу нашого рідного краю і надихнулися історією тих людей, які мешкали там з прадавніх часів, а Дронова Олена (керівник Михайло Живолуп) презентувала туристичні об’єкти с. Микільське Світловодського району. Крім того, Шовгеля Валерія під керівництвом Валерія Жванка презентувала історико-культурний центр «Толока» Попельнастівської ОТГ; Філіпченкова Аліна під керівництвом Світлани Філіпової презентували свої дослідження родоводу Т.Г.Шевченка на Кіровоградщині; Крайко Денис (керівник Сергій Гейко) – історико-архітектурні пам’ятки м. Кропивницького пов’язані з долею Євгена Маланюка та подіями Української національної революції 1917 – 1922 років.