На Кіровоградщині стартував регіональний конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійно-технічної освіти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

3-4 травня 2018 року на базі професійно-технічного училища № 32 м.Бобринець за ініціативи управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації,навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Кіровоградській області спільно з громадською організацією «Молодіжний центр громадянської освіти і виховання професійно-технічної освіти» вперше на Кіровоградщині започатковано проведення регіонального конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Для Кіровоградської області сільське господарство є основною галуззю, а професія тракториста є найбільш затребуваною на ринку праці та однією з основних у роботі закладів професійно-технічної освіти області.

У конкурсі брали  участь 22 учні - переможці училищних конкурсів, з 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які готують кваліфікованих робітників з означеної професії.

Відкриваючи конкурс, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністраціїТаборанський  В.П.  зазначив, що місце його проведення  вибрано не випадково, оскільки на базі ПТУ № 32 м. Бобринець з 2018 року розпочав роботу сільськогосподарський навчально-практичний центр з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», який має потужну сучасну сільськогосподарську техніку, та виявив сподівання, що проведення такого конкурсу на Кіровоградщині стане доброю традицією, а учасники конкурсу, через певний час, проходитимуть на базі навчально-практичного центру підвищення кваліфікації.

За умовами конкурсу, учасники виконували два практичні завдання: суцільну  культивацію  передпосівного обробітку ґрунту на тракторах МТЗ-892 з причіпним культиватором КПС-4; оранку землі на тракторах МТЗ-892 з начіпним плугом ПЛН-3-35.

Паралельно учні та майстри в/н - представники закладів професійно-технічної освіти  мали можливість ознайомитися з новою технікою іноземного та вітчизняного виробництва, представленою в сільськогосподарському навчально-практичному центрі, та випробувати її можливості на практиці.

За результатами оцінки журі переможцями конкурсу стали:

• перше місце – команда ПТУ № 32 м. Бобринець;
  • друге місце – команда ПТУ № 38 смт  Голованівськ;
  • третє місце – команда ПТУ № 30 с. Торговиця.

Конкурс став свідченням народження майбутніх майстрів своєї справи.