Реалізація проєкту «Пакт заради молоді» серед молоді Кіровоградщини

Пакт заради молоді – проект, який направлений на налагодження співпраця та розвиток нових перспектив з молоддю, для молоді і силами самої молоді і реалізовується серед молоді Кіровоградщини Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості і ГО «Молодіжний центр Кіровоградської області» за підтримки Кіровоградської облдержадміністрації, управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, представників бізнесу.

Загальна мета проекту – об’єднати зусилля влади, освіти, компаній і бізнесу задля професійної визначеності та працевлаштування молоді. Молодь – найбільш зацікавлена аудиторія. Молоді люди 14 - 35 років сьогодні мають вплив, як на політичний так і на економічний розвиток нашої країни. Саме від їх відповідального та усвідомленого вибору залежить розвиток держави.

Тому цей проект є важливим кроком до налагодження і розвитку співпраці щодо підвищення як професійного, так і особистісного становлення, здатності до працевлаштування молоді шляхом проведення заходів неформальної освіти, дотримуючись стандартів якості, інклюзивності та ресурсного забезпечення.

Проект розпочався дистанційним навчанням – цикл тренінгів «Skillslab: успішна кар’єра»  28 травня і завершився 15 червня.

У рамках проєкту відбувся цикл тренінгових занять «Skillslab:успішна кар’єра». Дана тренінгова програма включала можливість отримати знання та навички з актуальних тем: Планування кар'єри. Прийняття рішень, Пошук роботи. Критичне мислення, Співбесіда. Ведення переговорів, Тайм менеджмент. Баланс робота-життя, Управління проектами. Креативний підхід, Ефективна презентація.

Результатом навчання є професійно складені резюме та мотиваційні листи учасників тренінгу та розроблені проєкти, які розкривають важливі потреби та вирішення проблем, які хвилюють сучасну молодь нашої області. Це проєкти «Вхід у минуле», «Хутір Надія» дендрологічна спадщина» «Етноекспедиція», представлені випускниками тренінгу, учнями Кропивницького професійного ліцю сфери послуг і торгівлі, студентського самоврядування Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. Проєкт «Створення безпечного освітнього середовища в навчальному закладі» розкриває важливість розвитку і підтримки безпечного освітнього середовища, представлений учнями Регіонального центру професійно-технічної освіти ім. О. Єгорова. Проєкти «Рух – це життя» та «Створення велодоріжок міста Кропивницького» акцентують увагу на здоровому та безпечному середовищі, яке важливе у нашому житті, які презентували під час зустрічі команди з професійно-технічного училища №36 м. Новгородка та Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі. Проєкт «Еко сумка як альтернатива пластиковим пакетам», який представила команда Регіонального центру професійно-технічної освіти ім. О. Єгорова, зібрав багато прихильників щодо його реалізації тому що розкриває не тільки важливість збереження навколишнього середовища, а й виховання екологічної свідомості молоді. Команда Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, яка  представила проєкт «Математичний турнір»,  акцентувала увагу на важливості потреби підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними інструментами, їх застосування у соціальній, економічній, технологічній, науковій та інших сферах суспільного життя.

Наступний крок – навчання «Skillslab: власна справа»  і форум «Бізнес  молодь: ефект WOWвід співпраці», які планується вже на осінь 2020 року.