SCIENTIA VINCES (НАУКОЮ ПЕРЕМОЖЕМО)

14-15 квітня 2018 року у Києві відбувся Всеукраїнський фестиваль «ROBOfirst – більше ніж роботи!» - масштабна подія у сфері освіти, науки і техніки. На фестивалі талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 6 до 16 років зі всієї України продемонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування та інженерії.

У рамках фестивалю було представлено два найбільших світових конкурси з науки та робототехніки – Всеукраїнський чемпіонат FIRST LEGO League (для дітей 9-16 років) та Всеукраїнський фестиваль FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років). Близько 1000 дітей з усієї України демонстрували своїх роботів, LEGO-моделі та інноваційні ідеї-стартапи. На конкурсі FIRST LEGO League Junior брали участь понад 60 дитячих команд, які робили перші кроки у науку, технологію, математику, долучились до вирішення актуальних світових питань за допомогою конструктора LEGO!

Олександрійський район у FLL Junior представляли три команди: «Robobotи», «GO!»(Новопразький НВК) та «Robostаr»  (Головківський НВК).

Кожна команда на чолі з тренерами Корнієнко О.Г., Борщ С.В., Щербиною А.М. представляли цікаві проекти на тему «Пригоди води», досліджували обрану проблему, пропонували шляхи її вирішення, будували моделі з конструктора LEGO, що демонстрували інноваційне рішення команди, програмували моделі за допомогою набору WeDo 2.0.

Команда «Robobotи» підготувала цікавий проект використання енергії води для освітлення приміщень школи, у ході якого учні проводили цікаві досліди, створили модель фільтра для води, міні-ГЕС, гідравлічної помпи. Наполеглива робота третьокласників Новопразького НВК Шульженка Германа, Клименка Олександра, Глущенка Богдана та Шкіренка Олександра стала переможною у номінації «Градіозна LEGO- модель».

Учні 3-а класу Новопразького НВК Уманець Аміна, Маловік Поліна, Марюха Євгеній та Мироненко Ярослав у складі команди «GO!» продемонстрували суддям креативну модель автономного поливу води за що були нагороджені відзнакою «Найкреативніша модель».

Команда Головківського НВК у складі Карпушиної Катерини, Дяченко Діани, Макаренко Анастасії, Гури Артема, Нагорного Ростислава успішно представила цікавий проект поливу саду і була відзначена журі у номінації «Найкраща презентація проекту».

Команда Новопразького НВК «Сузір’я» (тренери Мітленко Л.О., Луценко Л.О.) успішно представили проект «Вода для життя» у конкурсі FIRST LEGO League, ключовими аспектами якої є робототехніка, дослідження та лідерство. Працюючи над проектом, учні запропонували вирішення проблеми покращення якості питної води. Команда у складі Марченка Назара, Швидкого Валерія, Наумова Івана, Рудої Дарії, Гузері Ярослава, Бодневича Ярослава, Куляка Максима, Пацелі Євгенії, Овчарова Євгена, Буреги Олександра, Буреги Даніїла провели дослідження якості питної води з водогону селища Нова Прага, провели опитування жителів селища, створили модель фільтра-конструктора, яку можна використовувати в побуті, польових умовах та у зоні АТО, зняли відеорекламу власного проекту. Учні розробили гру «Вода для життя», під час фестивалю презентували її і зібрали на потреби воїнів АТО 640 грн. Використовуючи набори LEGO Mindstorms, команда «Сузір’я» проектувала, конструювала та програмувала повністю автономного робота для змагання на спеціальному полі. Робот, створений школярами, успішно виступив під час гри роботів, а команда «Сузір’я» посіла ІІ місце у номінації «Програмування» серед 56 команд з різних куточків України.

Всі команди Олександрійського району були нагороджені грамотами, наборами Lego, медалями. Роботи наших учнів викликали у членів журі неабияку цікавість, адже їхні розробки вразили практичною спрямованістю та неординарним підходом до вирішення сучасних проблем.

Віриться, що саме такі талановиті учні зможуть допомогти стати нашій країні сильною та прогресивною державою, а підняті учнями проблеми та запропоновані ними рішення дозволять вирішити цілу низку екологічних проблем.