На Кіровоградщині визначили професії, які будуть користуватись найбільшим попитом серед абітурієнтів училищ, ліцеїв і коледжів

На Кіровоградщині затвердили регіональне замовлення на підготовку фахівців у закладах фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти Кіровоградщини в 2020 році.

Про це повідомила заступниця голови ОДА Тетяна Волинець за результатами проведення засідання регіональної ради професійної освіти, яка відбулась 14 травня.

«Ми з експертами врахували тенденції і на підставі ринкового попиту сформували регіональне замовлення. Очікуємо, що цьогоріч найбільше абітурієнтів училищ і ліцеїв матиме бажання вступати, наприклад, на кухарів, кондитерів, слюсарів із ремонту сільськогосподарських машин, трактористів-машиністів, електромонтерів чи перукарів», - зазначила Тетяна Волинець.

Також заступниця голови ОДА прокоментувала ситуацію з закладами фахової передвищої освіти.

«Прогнозовано, що серед абітурієнтів коледжів найбільшим попитом будуть користуватись такі спеціальності, як інженерія програмного забезпечення, агроінженерія, харчові технології та медсестринство», - додала Тетяна Волинець.

Очікується, що за умови пом’якшення карантину після 22 травня набір студентів на 2020-2021 роки буде здійснюватися традиційно. У протилежному випадку заклади освіти прийматимуть документи в дистанційному режимі.