«Скажи наркотикам – НІ!»

Вживання наркотичних речовин  дітьми та молоддю залишається на сьогоднішній день однією з найгостріших проблем, яка постає перед суспільством. Проблема наркотизації молодіжного середовища має не тільки психолого - педагогічний, а й соціальний характер. У нашій країні найбільше наркоманія поширена серед молоді віком від 18 до 25 років. Проте ситуація складається ще більш трагічно: вперше наркотики, як правило, починають вживати 14 - 16 річні підлітки. У цьому віці у дітей ще немає достатнього психологічного захисту, не сформовані цінності здоров’я та активної соціальної позиції. Тому перша спроба вживати наркотики, як відомо, є кроком до діагнозу.

  

В нашому суспільстві, на жаль, існують численні фактори ризику, які штовхають неповнолітніх до наркотичної прірви: доступність  наркотиків для молоді; схильність підлітків до ризикової поведінки; цікавість до наркотиків, яка базується на хибній впевненості, що вживання психотропних речовин не призводить до страшної залежності; втрата життєвих орієнтирів, почуття самотності і покинутості, відсутність уваги і допомоги з боку батьків, педагогів; невдоволення життям, яке виникає на ґрунті постійних конфліктів у сім’ї, навчальних закладах; негативний вплив компанії однолітків; простота переходу від «легких» наркотиків (сигарет, алкоголю) до найнебезпечніших.

     

З 26 по 30 березня 2018  року в ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей сфери послуг» психолог Коротнюк О.А. та бібліотекар Поставнюк М.О. з усіма учнями Iкурсу проводили нформаційно-просвітницькі бесіди  «Ми проти наркотиків». Було організовано відеолекторій «Обережно наркоманія !». Перегляд  фільмів про життя наркозалежних дуже вплинув на сприйняття учнів. Бібліотекар Поставнюк М.О. ознайомила всіх з причинами вживання наркотичних засобів та  профілактикою. Психолог Коротнюк О.А. розповіла про тяжку фізичну та психологічну залежність від психостимуляторів та небезпеку потрапляння до наркотичних компаній. Під час заходу було проведено анкетування . Поставнюк М.О. була організована виставка « Скажи наркотикам – НІ!» з  метою пропаганди здорового способу життя та боротьби зі страшним злом 21 століття - наркоманією.