Викладачі суспільних дисциплін опановували технологію критичного мислення

У програмах для загальноосвітніх навчальних закладів з історії України та всесвітньої історії зазначено: «…критерієм оцінки навчальної діяльності учнів вбачають не стільки обсяг матеріалу, що залишився в пам’яті, скільки вміння його аналізувати, узагальнювати, активно використовувати в нестандартній ситуації, вміння самостійно здобувати знання, вести пошуково-дослідницьку роботу.

Тому не випадково обласний семінар викладачів суспільних дисциплін закладів ПТО Кіровоградської області був присвячений проблемі використання технології критичного мислення учнів на уроках суспільних дисциплін.

Означений захід було проведено навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області 27 березня 2018 року на базі ДНЗ «Вище професійне училище № 9 м. Кіровоград». 

Творча атмосфера, налаштування на плідну роботу допомогли створити вдало підібрані психологічні вправи, які підготували соціальний педагог ДНЗ «Вище професійне училище № 9 м. Кіровоград» Ільченко О.П. та практичний психолог цього закладу Жебелєва І.О.

«Осмислення» змісту, структури уроку, ключових понять, методів та прийомів технології критичного мислення відбулося за допомогою презентації, а  практичне застосування переліченого продемонстрував відкритий урок, представлений викладачем історії ДНЗ «Вище професійне училище № 9 м. Кіровоград» Івановою Л.Є. «Відновлення політики радянізації у західних областях України». Майстерно побудований урок ще раз підтвердив ефективність  технології критичного мислення для опанування програмового матеріалу.

У ході «рефлексії» заступник директора з навчальної роботи Кривенко Н.А. представила присутнім узагальнений матеріал з проблеми семінару для практичного використання при підготовці до уроків, побудованих на основі технології критичного мислення.

Підсумком заходу стало усвідомлення учасниками заходу того, що першочергове завдання викладачів суспільних дисциплін полягає у формуванні людини, яка здатна критично мислити, має власну думку і може її обґрунтувати; визнає можливість існування різних поглядів на проблему; пов’язує обговорювану проблему з життям, власним досвідом; вміє вислухати позицію іншого й бути стриманим і коректним в разі незгоди з іншим. Саме така людина не лише виживе в сучасному соціальному середовищі, а й реалізує свої здібності, буде толерантно ставитись до інших і, головне, забезпечить прогресивний розвиток людства.