У Кропивницькому відбувся тематичний турнір зі “Що? Де? Коли?” “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”

Не викликає сумнівів, що березень для українців є місяцем, який асоціюється з Тарасом Григоровичем Шевченком. Саме тому 13 березня 2018 року на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка у рамках співпраці з комунальним закладом “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського” відбувся тематичний турнір зі “Що? Де? Коли?” “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”.

Участь в інтелектуальній грі, присвяченій Тарасу Шевченку, взяли 10 команд із 5 закладів загальної середньої освіти м. Кропивницького. Зокрема, серед учасників турніру була 1 учнівська команда “Мрійники” із НВО “Мрія”. До речі, це наймолодші учасники змагань! По 2 учнівських команди до турніру змогли підготувати НВК № 26, НВО № 19 та Гімназія № 9 - це команди “Оксюморон” та “Сейфери”, “Бобри” та “Загін повільного реагування”, “Вассабі” та “Гріфіндор” відповідно. Але найбільшою кількістю учнів цього ігрового дня було представлено НВО № 16, честь якого захищали 3 команди: “Juventa”, “Next” та “Лідер”.

Тематичний інтелектуальний турнір проходив у 2 тури по 12 запитань у кожному за правилами спортивної версії гри “Що? Де? Коли?”. Для знаходження правильної відповіді на запитання, поставлене ведучим, команда мала обмеження у часі і це всього 1 хвилина! Щоб стати переможцем учасникам потрібно було дати більше правильних відповідей, ніж їх супротивники за сумою двох турів. Кожен із турів включав запитання на логічне мислення та вміння знаходити приховані взаємозв'язки між загальновідомими фактами, подіями та особами, а не просто на репродуктивне відтворення інформації. Окрім класичних запитань, учасники інтелектуальної гри відкрили для себе цікаві за формою запитання: «Чорна скринька» та запитання з роздатковими матеріалами.

Для більшості команд турніру грати в інтелектуальні ігри не в новинку, оскільки вони є постійними учасниками інтелектуальних змагань різних рівнів, зокрема чемпіонатів міста, області та України. Тому ця гра для учнів - чергові випробування розуму та інтелекту, ще один шанс проявити себе; а для педагогів - це чудова нагода ознайомитися як можна адаптувати тему вивчення Тараса Шевченка у нестандартній формі та можливість поділитися власним досвідом. Керівники команд, які є займаються з дітьми у гуртках інтелектуальних ігор, отримали змогу поза заліком позмагатися зі своїми вихованцями, що теж є непоганим стимулом професійного становлення та самовдосконалення.

Напружена боротьба тривала протягом двох турів до останнього запитання. В остаточному підсумку переможцем стала команда “Лідер” (НВО № 16, керівник - Ірина Рибалка), яка набрала 20 ігрових очок. Для всіх членів команди переможців бібліотека підготувала у подарунок літературні видання та капітан отримав Диплом команди-переможця. Решта команд-учасниць отримали Дипломи учасників турніру.

Сергій Пляка