Про організацію роботи педагогів у період карантину

Заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій розповіла про організацію роботи педагогів у період карантину, а також відповідала на запитання під час онлайн-трансляції на Facebook-сторінці МОН.

Отже, дуже стисло про основне.

Чи потрібно ходити до школи? Пані Любомира Мандзій не втомлювалася повторювати, що фізичної присутності педагогічних працівників в освітніх закладах точно не потрібно: "Працівники будуть більш корисними, коли працюватимуть дистанційно. Ви вмієте і можете ділитися досвідом. Ви найкращі на сьогодні".

Що може вимагати дирекція від учителів? Відносини педпрацівників і керівника (звітність, час і тип звітності) будуються винятково на взаєминах із керівником.

Як заповнювати класні журнали? Завершення заповнення шкільної документації треба перенести на час завершення епідеміологічної ситуації. Пані Любомира визнає, що наразі є потреба напрацювати нове положення про дистанційну форму роботи. МОН готує рекомендації, як правильно заповнювати класні журнали.

Заробітна плата. Питання оплати праці мають бути передбачені колективними договорами. За всіма працівниками освітніх закладів зберігається середньомісячна зарплата.

Дистанційне навчання. На сайті МОН є багато інформації про онлайн-навчання; варто говорити про самостійно-дистанційне навчання; учні можуть навчатися самостійно;
З понеділка буде організовано уроки онлайн на різних майданчиках, що дозволить опановувати теми учням 5 - 11 класів.

Відповіді на деякі запитання в коментарях у фейсбуці:
- Працівники закладів дошкільної роботи, психологи - усі без винятку є педпрацівниками, тому отримають з/п в розмірі середньої місячної плати.
- Як рахують середню з/п?  Це з/п зі всіма надбавками й доплатами.
- Чи потрібно заповнювати журнали? Ведемо після закінчення карантину; можна вести облік завдань, які отримують учні.
Пробне ЗНО перенесено на 4 й 11 квітня; за подальших рішень уряду будуть і рішення МОН; на сьогодні тільки така інформація.
Чи буде продовжено навчальний рік і карантин? Щодо продовження карантину відповіді нема. Якщо карантин закінчиться 3 квітня, точно не буде продовжено навчальний рік. Здоров'я - найголовніша цінність.
- Питання щодо атестації. Атестаційні комісії 2 рівня мають право засідати лише після закінчення карантину.
- Оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу, тому під час карантину не зберігається.
Чи будуть весняні канікули? Станом на сьогодні оголошено карантин до 3 квітня, карантин - це не канікули.
Насамкінець пані Любомира побажала всім бути здоровими й використати карантин і для можливостей особистісного зростання.