На Кіровоградщині не зареєстровано випадків COVID-19 або підозру на них

На Кіровоградщині жодного офіційно підтвердженого лабораторного випадку COVID-19 не зафіксовано. Ситуація залишається стабільною та контрольованою.

Про це повідомив перший профільний заступник голови ОДА Ігор Кузьмін під час брифінгу.

Станом на ранок 19 березня в Україні лабораторно підтверджено 16 випадків COVID-19: Чеpнівецька (10, 1 - летальний), Житомиpська (1 летальний), Київська (2), Донецька (1) області та м. Київ (2).

Із початку року до Центpу гpомадського здоpов’я МОЗ Укpаїни надійшло 260 повідомлень на підозру на коронавірус. Із них провели 203 дослідження, які виявилися негативними, 16 підтверджено, інші знаходяться в роботі.

Екстрених повідомлень про випадки COVID-19 або підозр на них до Кіровоградського обласного лабораторного центру не надходило. На сьогодні в лабораторії були досліджені 5 зразків від хворих з тяжкими гострими респіраторними синдромами на ГРВІ та грип. Згідно результатів досліджень, виявлено вірус грипу В.

Кіровоградський лабораторний центр надаватиме щоденну звітність про результати нагляду за тими, хто повернувся з країн у яких зафіксували спалахи COVID-19.

В.о. директора Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Надія Оперчук зазначила, що здійснюється нагляд та постійний контроль над станом трьох мешканців Кіровоградщини, які повернулися рейсом «Венеція-Київ», і чотирьох жителів області, які повернулися рейсом «Венеція-Женева».

«Встановлено медичний нагляд. На сьогоднішній день всі громадяни почуваються задовільно, температура тіла перебуває в межах норми. Вони пройшли тестування на коронавірусну інфекцію перед вильотом в Україну. Результат швидких тестів – негативний», - зазначила Надія Оперчук.

За її словами, у Києві серед захворілих на коронавірус є студент з Кропивницького, який перебуває в Олександрівській лікарні м. Києва. Стан хворого наразі задовільний він отримує симптоматичне лікування. Після зараження хлопець не перебував у місті Кропивницький.