Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у рамках робочої поїздки відвідала НВО №25 в обласному центрі, де втілюється концепція Нової української школи

19 лютого, Лілія Гриневич побувала на уроках у 1-Г та 1-А класах, які з 1 вересня цього року є учасниками цього проекту. Заняття з учнями вчителі цих класів проводять творчо на основі дослідів та експериментів. Тема сьогоднішніх занять - "Олімпійські ігри".

Під час занять міністр освіти поспілкувалася з учителями та учнями перших класів, поцікавилася методами навчання та наявністю в класах необхідного обладнання, меблів, інвентарю, наочних матеріалів.

"Ми відвідали саме цю школу, для того, щоб побачити, яким чином будуть навчатися діти за новим освітнім стандартом, що має схвалюватися Кабінетом Міністрів на цьому тижні. Це дуже актуальна тема. Усі діти в першому класі з 1 вересня 2018 року будуть навчатися уже за такими інтерактивними методиками, пізнавально-пошуковими діяльнісними методами навчання відповідно до їхніх вікових особливостей", – підкреслила Лілія Гриневич.

Зараз розпочали дистанційний навчальний курс для вчителів перших класів, що є на сайті Міністерства освіти. Усі 22 тисячі педагогічних працівників, які будуть залучені до навчання дітей першого класу, вони мають пройти так зване "змішане" навчання – частина дистанційного, частина очного, щоб освоїти нові методики.

Міністр відзначила, що ведеться моніторинг впровадження пілотного проекту в перших класах і вже є перші базові висновки. Позитив, за словами Лілії Гриневич, полягає в тому, що діти хочуть іти до школи, процес навчання для них стає цікавим і радісним.

"Ми хочемо, щоб школа не нав'язувала дітям комплекси, а допомагала розкривати свою особистість, розуміти інших людей, вирішувати проблеми. Ідея Нової української школи полягає в тому, щоб дітей не просто "напихали" знаннями, а готували до справжнього життя в двадцять першому сторіччі", - підсумувала Гриневич.

Лілія Гриневич принагідно вручила вчителю пілотного 1-Г класу Галині Прокопенко та вчителю пілотного 1-А класу Людмилі Журавльовій Подяки Міністерства освіти і науки України та підкреслила, що вони мають отримувати підвищені надбавки за престижність.

Джерело: Depo.ua