Подвигу Героїв Крут - ЖИТИ!

29 січня колектив управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та закладів освіти обласного підпорядкування взяли участь в урочистостях з нагоди 100-річчя вшанування подвигу Героїв Крут,   в рамках акції «Велика Українська Хода», а також у відкритті на розі вулиць Двірцевої та Шульгиних пам’ятної дошки братам Володимиру та Олександру Шульгиним.

Масовий захід за участю очільників області та міста, учасників АТО, представників духовенства, громадських організацій, учнівської і студентської молоді розпочався маршем та піснею кадетів НВО ЗОШ І-ІІІ ступенів – інтернат, ліцей «Сокіл» КМР, покладанням ними квітів до пам’ятної дошки та пов’язанням символічної жовто-синьої стрічки пам’яті про загиблих студентів на землі Чернігівщини.

Про подвиг братів Шульгиних розповів присутнім на заході почесний краєзнавець області Іван  Петренко.

Єпископ Кропивницький і Голованівський УПЦ Київського патріархату Марк відслужив молебень за мужніми борцями, які загинули, захищаючи підступи до Києва від більшовицького війська під командуванням Муравйова.

У виступі він, зокрема, зазначив, що українці, як у ті далекі часи, так і зараз,  захищають  свій суверенітет і цілісність на сході держави, а волонтер Катерина Валевська, яка привезла до нашого міста унікальну колекцію прапорів з різних міст та гарячих точок України, закликала учасників заходу  залишити свій патріотичний підпис на прапорі «Кропивницький».