«Аукціон новітніх технологій» у Кропивницькому

З 11 по 13 лютого 2020 року в місті Кропивницькому за ініціативи управління освіти Міської ради міста Кропивницького та у співпраці з викладачами Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті відбувся триденний освітній марафон у рамках проекту «Аукціон новітніх технологій».

З метою розвитку новітньої складової інноваційної культури молоді, допомоги у професійному виборі та формування підґрунтя для поглиблення співпраці між закладами освіти та вчителями проводено виставку технологій, які використовуються на уроках природничого напрямку та предмету «Захист Вітчизни». Учні мали можливість долучитись до лекційно-практичних занять, а викладачі НТУ «ХПІ» розповіли про природничі предмети та показали, якими цікавими можуть бути математика, хімія, фізика та біологія та, як знання, отримані на уроках, можна застосувати в звичайному житті. А також які професії можна отримати, навчаючись у закладах вищої освіти.

Як приклад, науковці розвіяли міфи про перевищення нітратів в овочах, що ми купуємо в супермаркетах, навчили школярів робити лимонад та сухарики, аромасвічки та продемонстрували, з чого виготовляються полімери та як їх використовувати в побуті. Учням у доступній формі продемонстрували роботу дослідно-експериментальної лабораторії: молекулярно-харчової промисловості, діагностики на нітрати харчової продукції, системи техніки безпеки, фізики електричних установок.

Викладач Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за допомогою окулярів віртуальної реальності допоміг учням долучитись до процесу управління бойових одиниць техніки. Старшокласники отримали можливість побачити, як навчають у закладі вищої освіти : спочатку за допомогою окулярів віртуальної реальності, а вже потім на справжній бойовій техніці.

Представники Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті у Кропивницькому розповіли про переваги дуальної освіти та продемонстрували роботу навчального 3-Д принтера, З-Д гровера по металу та роботизованої фрези.

До наукового фесту було залучено біля 1000 учнів та вчителів міста Кропивницького, запрошено 11 викладачів з Харкова (НТУ «ХПІ») та 6 викладачів з Кропивницького (ЕТІ ім. Р.Ельворті).

По завершенню проекту «Аукціон новітніх технологій», начальник управління освіти Міської ради міста Кропивницького Лариса Костенко, разом з викладачами НТУ «ХПІ» провела нараду, на якій було окреслено основні орієнтири співпраці між закладами освіти.

Фото: https://eti.kr.ua/uk/8-novosty/15-uktsion-novitnikh-tekhnolohii-2020-v-ekonomiko-tekhnolohichnomu-instytuti-imeni-roberta-elvorti