Тетяна Волинець – директорам ПТНЗ: Якщо ваші випускники матимуть високий рівень знань і будуть працевлаштовані – то це показник вашої успішності як ефективних менеджерів на ринку праці

Заступник голови облдержадміністрації Тетяна Волинець зустрілася із директорами ПТНЗ області. Під час наради обговорювалися актуальні проблемні питання в галузі професійно-технічної освіти. Своїми думками ділилися керівники відповідних закладів із Кропивницького, Знам'янки, Гайворона, Новгородки і Піщаного Броду (Добровеличківський район).

Серед першочерговох – роз’яснювальна робота із роботодавцями, яких відлякує податково-фінансовий аспект в оплаті праці учнів ПТНЗ під час проходження останніми виробничої практики, адже 50% від виплат має отримувати начальний заклад. Ця проблема потребує окремої наради, зауважила Тетяна Волинець і системної роз’яснювальної роботи власне обласної федерації роботодавців.

Іще серед нагальних питань – заходи із протипожежної безпеки, адже через судові приписи низка закладів взагалі мають припинити свою роботу, а усунути виявлені порушення з протипожежної безпеки власних коштів бракує. Як пояснив начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський, обласна державна адміністрація уже зверталася із листом до профільного міністерства, аби отримати дозвіл направляти залишки освітньої субвенції на заходи з протипожежної безпеки школам, коледжам, училищам тощо. Відтак, робота у цьому напрямку ведеться, певні зрушення є, - підкреслив він.

Говорили не тільки про проблеми, а й про перспективи, зокрема із 2023 року на рівні держави заплановано перевести ті ПТНЗ, які фінансувалися з місцевих, на обласний бюджет.

Із ініціативою створити реабілітаційний центр для військових на базі училища в Устинівському районі виступив Олег Вєтров, директор Новгородківського училища, і таким чином, за його словами, поєднати реабілітацію із навчально-патріотичною роботою. Місце вибрано також неспроста, там гарні природні умови, культурна спадщина, що можна використати і як туристичну родзинку для регіону. Пропозиція ця іще буде вивчатися.

Взагалі Тетяна Волинець закликала присутніх направляти свої пропозиції на розгляд до облдержадміністрації, відтак подібна зустріч такого формату буде точно не останньою, оскільки, як наголосила заступник голови ОДА, і сам очільник області Андрій Балонь приділяє особливу увагу темі професійно-технічної освіти.