Вітаємо юних краєзнавців, авторів кращих робіт Всеукраїнського етапу краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

У січні 2020 року в Києві відбувся Всеукраїнський етап (суддівство робіт краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Роботи судили досвідчені туристи і краєзнавці України.

Кіровоградська область була представлена кращими роботами обласного етапу експедиції з Долинського, Благовіщенського, Олександрійського та Добровеличківського районів. Слід відмітити роботу педагогів Долинського району, будинку дитячо-юнацької творчості зокрема, за проведені ґрунтовні краєзнавчі дослідження рідним краєм. Серед 6 робіт надісланих від Кіровоградської області 3 роботи були представленні краєзнавцями з Долинщини.

Суддівською колегією ІІІ (Всеукраїнського) туру експедиції переможцями визнано чотири авторські колективи, що представляли Кіровоградську область.

ІІ місце виборола робота «Проєкт організації геологічної пам’ятки природи, урочище «Червоний Камінь» Семокопа Владислава, Момонт Анни, Сороки Ліани, учасників міжрегіонального освітнього проекту «Степові перлини рідного краю» з Долинського та Олександрійського районів (с. Добронадіївка) (керівники Федоров Вадим, Стеблина Ольга). Автори висвітлили локальну географію урочища неподалік с. Куколівка Олександрійського району Кіровоградщини та навели переконливу аргументацію для створення об’єкту природно-заповідного фонду. Для цього була використана вся сукупність джерел – фондові, картографічні, літературні.

ІІІ місце у роботи «Місце подвигу - Афганістан» Василенко Марини з Долинського району  (керівник Пістрюга Світлана). Автор порушує у роботі важливу і до недавнього часу неоднозначну тему - участі українців збройна агресія Радянського Союзу проти суверенного Афганістану. Впродовж тривалого часу в Незалежній Україні їх згадували в героїчно-радянському ключі, і лише початок воєнних дій на Сході України 2014 року остаточно змусив істориків та суспільство назвати учасників тієї війни жертвами, але й не забуваючи їхньої мужності, виявленої в боях.

ІІІ місце у Карпутенка Сергія з Долинського району  (керівник Ламанов Сергій) за роботу «Історія заселення краю за часів козацтва». Авторський колектив здійснив цікавий екскурс в історію Долинського району і на основі писемних джерел та  народних переказів  довів приналежність краю до споконвічних козацьких земель. Визначною рисою роботи є чітка пов’язаність загальноісторичного контексту із локальною історією.

ІІІ місце зайняла робота «Археологічні пам’ятки басейну р. Кам’янка» вихованців творчого об’єднання учнівської молоді «Podolia Infarior» з Благовіщенська, зокрема Косарчук Аліни, Твердієвич Аліни, Кулініч Лідії (керівник Головко Сергій). Це приклад майстерно виконаної, професійно проведеної учнівської археологічної експедиції. Робота вирізняється серйозним науковим підходом, значною кількістю ілюстрацій, чіткою спрямованістю на практичне використання - учнями було написано статті для наукових збірників та взято участь у ряді конференцій.

Такі здобутки є свідченням високого рівня краєзнавчо-дослідницької роботи , що проводиться учнівськими гуртками області, вмотивованості їхніх вихованців та керівників, а також загалом про глибокий та ще не вичерпаний історико-культурний та туристичний потенціал нашої області.

Вітаємо всіх переможців, а особливо їх керівників за презентовані дослідження і сподіваємося на подальші перемоги наших краєзнавців.