Проблеми розвитку освітньої галузі вирішуємо колегіально

18 грудня 2019 року відбулося планове розширене засідання колегії управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації за участі керівників органів управління освітою районів, міст, об’єднаних територіальних громад, директорів закладів обласного підпорядкування.

В області не завершений процес оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти. Опорна школа– це найбільш раціональний спосіб організації освітнього процесу. Наразі, робота протягом трьох останніх років окреслила усі переваги надання якісної освіти у школах де створені належні умови, організовано підвезення та здійснюється фахове викладання. Результати говорять самі за себе. За рейтингами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року область перемістилася з 18 на 16 місце, зокрема:з української мови посіла 13 місце, історії України -14, математики – 16,  англійської мови -11 місце.

За результатами обговорення начальником управління Володимиром Таборанським дано доручення усім керівникам органів управління освітою до  серпня  2020 року сформувати оптимальну мережу закладів загальної середньої освіти, яка не включатиме малокомплектних шкіл

Питання створення умов доступності до навчання для дітей з інвалідністю є обов’язковим для усіх організаторів освітнього процесу і про це наголошували усі учасники обговорення. Збільшення кількості дітей, які навчаються за інклюзивною формою навчання у школах - це добре, проте, як зазначили фахівці, найкраще розпочинати цю важливу роботу ще у дошкільному закладі. Задля ефективного вирішення цієї проблеми необхідно провести роз’яснювальну роботу серед батьків дітей з інвалідністю, підібрати кваліфіковані кадри.

Протягом останніх трьох років держава інвестує значний фінансовий ресурс у розвиток галузі шляхом надання цільових субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення матеріально технічної бази (комп’ютери мультимедійне обладнання, навчальні кабінети, меблі, дидактичне обладнання, автобуси, потужний Інтернет тощо) для надання якісних освітніх послуг. Проте  органи управління освітою окремих територій невиправдано зволікають із придбанням, чим ставлять під загрозу використання коштів адже до кінця фінансового року залишилось дуже мало часу.

Після роботи колегії відбулися наради з керівниками органів управління освітою та з директорами закладів обласного підпорядкування, на яких обговорено нагальні питання завершення роботи у 2019 рік та окреслені основні завдання роботи освітянської галузі на наступний 2020 рік.