Краєзнавці з Кіровоградщини на Всеукраїнській конференції

15-17 листопада 2019 року в м. Косові Івано-Франківської області проходила Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…»

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Кожен регіон відзначається своєю культурною самобутністю. На Всеукраїнській конференції наш регіон був представлений краєзнавцями із м. Світловодська та Чечеліївки Петрівського району.

Гетьманець Тетяна, вихованка  центру, учениця 11 класу, Чечеліївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Петрівського району з керівником Філіпенко Інною Валеріївною підійшли творчо до вибору теми роботи і обрали об’єктом дослідження українську іграшку та її історію. У результаті отримали кілька нагород, в тому числі грамоту Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді за особливу привабливість доповіді та активну участь у конференції.

Ільченко Анастасія, Вдовиченко Ашот, члени  гуртків Центру дитячої та юнацької творчості міста Світловодськ разом із керівником Маляренком Олександром досліджували походження деяких прізвищ і назв Світловодщини, а також українську вишивку. Отримали сертифікати за участь у конференції.

До того ж для учасників конференції була підготовлена потужна екскурсійна програма з майстер-класами. Була можливість ознайомитися із колекцією прикарпатського мистецтва та предметів побуту гуцульського краю у Музей народного мистецтва Михайла Струтинського; із подіями часів УПА та участю у них жителів Косівщини із експозицій Музею визвольних змагань Карпатського краю.

І тепер можна із впевненістю сказати, що багатющий скарб звичаїв нашого народу, який ми отримали в спадок, молоде покоління зможе зберегти, бо це генетична пам'ять нашого народу.