Нова роль бібліотеки ПТНЗ

В арсеналі форм і методів роботи бібліотеки ПТНЗ, спрямованої на підвищення рівня інформаційної культури учнів, широкий розвиток одержали бібліотечно-бібліографічні заняття, практичні заняття з використанням традиційних та електронних інформаційних ресурсів, включаючи Інтернет, використання ігрових та проектних технологій тощо.

Водночас значна частина бібліотекарів зорієнтувалася в умовах нового підходу та розширює межі бібліотечно-бібліографічної освіти, наповнює її новим змістом.

Уже склалася традиція на семінарах знайомитись з  сучасними формами роботи бібліотек та перевіряти їх у дії. Не був виключенням і семінар «Сучасний підхід до виховної роботи бібліотеки. Бібліокафе. Книжковий дрес-код», який відбувся 8 листопада 2017 року на базі ДНЗ «ПТУ № 40 м.Новоукраїнка».

У ході семінару учасники ознайомилися з новою роллю бібліотеки та бібліотекаря у сучасних умовах; бібліотечними інноваціями виховної роботи у ДНЗ «ПТУ № 40 м. Новоукраїнка»; правилами, особливостями та технологією проведення бібліокафе та книжкового дрес-коду. Отримані теоретичні знання відразу застосували  на практиці, взявши активну участь у бібліокафе «Книжкова смакота» та книжковому дрес-коді «Літературний гурман».

Досвідом роботи з вищезазначеного напрямку поділилась заступник директора з виховної роботи  Наєвська Н.М. та бібліотекарі Дмитрух Т.В., Маринкевич А.І. ДНЗ «Професійно-технічне училище № 40 м.Новоукраїнка».

Підводячи підсумки, учасники семінару зробили висновок, щосьогодення вимагає від бібліотекаря бути лідером інформаційної культури, який діє по-новому в ситуації зростання потреб учасників педагогічного процесу.

Щира, доброзичлива, творча й креативна атмосфера семінару об’єднала і збагатила бібліотекарів.

Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Кіровоградській області