Говоримо про особливості психотравми в підлітковому віці

У житті людина хоча б один раз опинялась у психотравмуючій ситуації, яка справила потужний вплив на стан її психічного здоров’я. Часто такий вплив сягає патогенного рівня і призводить до порушення механізмів адаптації, часткового або повного руйнування психологічного світу особистості. 

З метою відпрацювання технік роботи з посттравматичними розладами та етапів корекційної роботи з учнями, які пережили травмуючі події, 12 листопада 2019 року навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області на базі ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» проведена психологічна майстерня «Подолання наслідків психологічної травми: сучасні підходи» для практичних психологів та соціальних педагогів ЗП(ПТ)О.

На початку роботи були розкриті теоретичні аспекти особливостей психотравмуючих ситуацій, їх вплив на особистість.

Практична частина заходу була насичена майстер-класами по відпрацювання навиків роботи з травмою. Серед них: «Техніка монотипії в роботі з травмою», «7 ігор, які допоможуть подолати стрес та пережити травмуючі події» від О. Коротнюк та К. Шульган (працівники психологічної служби ДЗП(ПТ) «Кропивницький ПЛСПТ») та «Життя як подорож» від О.Ільченко (соціальний педагог КВПУ).

У роботі психологічної майстерні взяла участь О.Молчанова, старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти КЗ «КОІППО», яка поділилася досвідом ізраїльських колег в напрямку роботи з дитячою травмою та презентувала свій майстер-клас «Використання сінельної проволоки: арт-терапевтичний підхід».

Завершальним етапом зустрічі було обговорення вищеозначених питань та підведення підсумків.