На схилах Інгулу у краї лелечім училище рідне стоїть.

 

Минулого тижня  у Кропивницькому  відбулися урочистості і святковий концерт з нагоди відзначення 150 - річчя найстарішого  на  Кіровоградщині навчального закладу -Вищого професійного училища № 4, які розпочалися виступом  Народного Ансамблю  бального танцю Центральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка «Конвалія»

    А далі  під склепінням обласної філармоніх вперше  пролунав  Гімн училиша, автором тексту якого став виконувач обов'язків директора Оксана Яценко  та автор музики  Олександр Лагомина.

      15 жовтня 1867 р. на приватні кошти за ініціативою викладача Єлисаветградського кавалерійського училища Миколи Федоровського і дружин офіцерів Ганни Резанової та  Олександри Некрасової відкрито безплатне ремісничо-грамотне училище з метою підготовки грамотних і кваліфікованих робітників для промисловості.Згодом він за  власні кошти будує нове приміщення училища, яке збереглося до нашого часу. На утримання училища використовувалися кошти Єлисаветградського фонду розповсюдження ремесел і грамотності, а також кошти пожертвування багатих громадян міста. Їх навчали багатьом професіям. Всі спеціальності користувалися великим попитом в місті і в повіті. Але історія змінюється, змінюються і умови навчання.

   Протягом 150 років училище підготувало тисячі випускників. Учні оволодівали столярною справою з обробкою деревини на токарному верстаті та різьбі по дереву, ковальською та слюсарною справою. На чоловічому відділенні навіть вивчали бджільництво та шовківництво, а на жіночому –шиття, вишивання та в’язання. З часом все змінювалося і набувало професійного розвитку.

      Сьогодні училище випускає робітничі кадри для різних підприємств міста. Серед них: електрогазозварників, верстатників широкого профілю, операторів верстатів з програмним керуванням, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів з ремонту автомобілів, електрозварників на автоматичних та напівавтоматичних машинах.

-  Цьогоріч  разом з училищем нами запроваджено сучасну систему з підготовки професійних кадрів - дуальну систему, яка дає змогу роботодавцям отримати кваліфікований персонал, а молодим робітникам - кращу професійну підготовку, - відзначив у виступі  Голова спостережних рад ПАТ «Ельворті груп» і «Гідросила груп», голова Кіровоградського обласного об’єднання організації роботодавців  Павло Штутман - Окрім того, співпраця з партнерами, основними з яких є ПАТ «ЕЛЬВОРТІ ГРУП» («Червона Зірка») та «ГІДРОСИЛА ГРУП», які працюють за новітніми технологіями, дає можливість не тільки успішного проходження виробничої практики, а й гарантоване працевлаштування наших випускників.